امیرعبداللهیان: مناقشات منطقه‌ای به ویژه بحران در سوریه و یمن، راهکار نظامی ندارد

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان با تبیین مواضع ایران در مورد تحولات منطقه، تاکید کرد: مناقشات منطقه‌ای به ویژه بحران در سوریه و یمن، راهکار نظامی نداشته و تنها گزینه تقویت صلح و ثبات در این دو کشور و منطقه، رجوع به عقلانیت و راه‌حل‌های سیاسی می‌باشد. به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه ژاپن با معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه اوضاع سوریه و یمن گفت وگو کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات منطقه، اظهار داشت: «مناقشات منطقه ای به ویژه بحران در سوریه و یمن، راهکار نظامی نداشته و تنها گزینه تقویت صلح و ثبات در این دو کشور و منطقه، رجوع به عقلانیت و راه‌حل‌های سیاسی می‌باشد.»

«حسین امیرعبداللهیان» در ادامه روابط ایران با کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس را مبتنی بر پیوندهای تاریخی و فرهنگی دانست و گفت: سیاست ما همواره بر حفظ اصول همسایگی و ارتقای هرچه بیشتر مناسبات با این کشورها، استوار بوده است.

مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در کمک به صلح و ثبات منطقه بر لزوم رایزنی و مشورت با کشورمان تاکید نمود.
وی در این ملاقات، راهکارهای ارسال کمک های بشردوستانه به مناطق بحرانی در سوریه و حمایت کشورمان از این اقدامات را مورد بررسی قرار داد.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امیرعبداللهیان: مناقشات منطقه‌ای به ویژه بحران در سوریه و یمن، راهکار نظامی ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات