توسعه تعاملات بین‌المللی گامی موثر در جهت جذب سرمایه خارجی

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ابوالفضل کوده‌ئی، مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت (TPO) گفت: تعاملات اقتصاد بین‌المللی، چند جانبه و دوجانبه قطعاً از دو مجرای تجارت و سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد لذا بی ارتباط با این موضوعات نیست همانطور که بسیاری از مؤسسات آموزش‌ عالی اقتصادی این دو را با هم لحاظ کرده‌اند.
وی در ادامه بیان کرد: ارتقاء نقش در تعاملات اقتصادی بین‌المللی در رشد و توسعه اقتصادی کشورمان نیاز به برنامه‌ریزی و همفکری بالایی دارد.
کوده‌ئی در خصوص تعاملات کشور با اروپا، اذعان داشت: راهبرد اساسی وزارت صنعت، معدن و تجارت که به کرّات توسط وزیر و مسئولین سازمان توسعه تجارت در کلیه نشست‌ها با مقامات سیاسی و اقتصادی بر آن تأکید دارند ایجاد فضای مناسب برای تولید مشترک ویژه بر اساس انتقال تکنولوژی و تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان است.
وی افزود: به این معنی که سرمایه‌گذاران خارجی به جای آورده صرف محصولات خود به کشورمان، در سرمایه‌گذاری‌های مشترک شرکت کنند و نه تنها از شرایط مناسب بازار ایران بهره ببرند، بلکه از بازار بزرگ منطقه استفاده نمایند.
مدیر کل دفتر بازرگانی کشورهای اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت تصریح کرد: کشوری با جمعیت 80 میلیونی و دسترسی به بازارهای 350 میلیونی منطقه و همچنین شرایط مناسب انرژی ارزان‌تر، رشد جمعیتی مثبت، نیروی جوان کارآمد و تحصیلکرده می‌تواند جایگاه بکری برای سرمایه‌گذاری کشور اروپایی محسوب شود.
وی ادامه داد: برنامه‌های ما در راستای کاهش و رفع موانع و دغدغه‌های تجار، بازرگانان و سرمایه‌گذاران خارجی است و به منظور تأمین این امر باید امنیت سرمایه‌گذاری را در درجه اول و سودآوری را در مرحله بعد تأمین نماییم.
کوده‌ئی با اشاره به برنامه‌های سازمان توسعه تجارت، بیان کرد: گام اول هدف‌گذاری‌ ما در رونق تجارت و بازرگانی تعیین نقشه راه به معنی شناخت تمام موانع و پتانسیل‌های موجود کشور هدف و نیازهای بازار و همچنین موانع پیش‌رو در تبادلات تجاری با آن کشورهاست و در گام دوم تأمین حمایت‌های لازم از بازرگانان و صادرکنندگان ایرانی است.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه تعاملات بین‌المللی گامی موثر در جهت جذب سرمایه خارجی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات