کری ایران را با کره‌شمالی مقایسه کردبه گزارش جهان، تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا خبرداد: جان کری در  افتتاحیه گفتگوهای راهبردی و اقتصادی آمریکا و چین درباره مسئله هسته ای ایران گفت: ما کمک کردیم تا مذاکرات درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به نتیجه برسد و نگرانی های ده ساله جامعه بین المللی را درباره برنامه هسته ای ایران حل کردیم. ما به همراه یکدیگر تهدید و خطری مهم را برای ثبات خاورمیانه و خطر تکثیر و اشاعه (هسته ای) را از بین بردیم.
 
وی ادامه داد: این نمونه و الگو به عنوان پیامی مشخص و صریح برای ما درباره آن چیزی است که در کره شمالی رخ می دهد و اینکه  ضرورت دارد چین و آمریکا به شکلی محکم و قوی در مسیر یکسانی با هم باشند. همانطور که می دانید، ما اخیرا با یکدیگر کار کردیم تا قویترین تحریم های شورای امنیت را علیه کره شمالی در پاسخ به ادامه نقض قطعنامه های قبلی از طرف آن کشور ، تصویب کنیم.
 
کری گفت: ما معتقدیم لازم است فشارها را بر کره شمالی حفظ کنیم تا این کشور تک تک و همه اقداماتی را که تهدیدی برای همسایگانش است و صلح و امنیت منطقه را تهدید می کند ، متوقف کند. ما توانستیم درباره ایران موفق باشیم. کار ما درباره ایران الگو شده است. ما می توانیم در نهایت درباره کره شمالی نیز موفق شویم. امروز هیچ کشوری در جهان ، با توجه به ویژگیهایی که هر ملت دارد و با توجه به نظر شورای امنیت، هیچ کشوری نیاز به حرکت به سمت تولید تسلیحات اتمی ندارد. جهان در جهت عکس این حرکت می کند و لازم است همان راهبری را که ما در مسئله تغییرات اقلیمی و ایران داشتیم نشان دهیم، تا موفق شویم.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کری ایران را با کره‌شمالی مقایسه کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات