باید صنایع دستی ایرانی را وارد زندگی روزمره کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ محمدرضا واعظ مهدوی معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با اشاره بر اهمیت برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در پیشبرد اهداف این حوزه و رونق آن گفت: صنایع دستی به عبارتی ظرفیتی بسیار بالاو قابل توجه را داراست ومی تواند در زندگی روزمره ما بسیار مورد استفاده قرارگیرد و علاوه بر استفاده های هنری و نقش هویتی و ملی که این صناعات می توانند برای ما داشته باشند در زندگی روزمره هم می توانند بسیارکاربرد داشته باشد.

وی ادامه داد: باید نوعی فرهنگ سازی صورت گیرد تا بتوانیم تا جایی که امکان آن وجود دارد نیازهای روزمره خود و زندگیمان را از محصولات با کیفیت و متنوع صنایع دستی برطرف کنیم. به این دلیل که همه این محصولات تولید داخل هستند، مصرف ارزی ندارد اما ارز آور بوده و علاوه بر این موارد بسیار هم قابل استفاده است.

وی همچنین یادآور شد: باید راهکارهایی اندیشید تا حتی در محل کار و ادارات علاوه بر منازل از محصولات صنایع دستی داخلی در وجوه مختلف محیط کار و زندگی استفاده کنیم. تا به این شکل زمینه ترویج و توسعه صنایع دستی داخلی که بسیار با زحمت و علاقه تولید می شوند را در کشور فراهم سازیم.

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: صنایع دستی از مفاخر کشور است و حفظ و حراست از آن بسیار مهم است. در این راستا برگزاری انواع نمایشگاه ها مانند بازارچه ها، نمایشگاه های داخل ارگانها و از همه مهمتر نمایشگاه سالانه صنایع دستی که به شکلی منسجم تر و کامل تر برگزار می شود بسیار در توسعه، ایجاد شناخت در مورد صنایع دستی دارای اهمیت است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «باید صنایع دستی ایرانی را وارد زندگی روزمره کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات