50 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی استان فارس هزینه شد

مرمت خانه تاریخی در شیراز مسئول فنی میراث فرهنگی استان فارس از صرف ۵۰ میلیارد ریال در سال ۹۴ برای ۷۱ پروژه مرمت و مطالعه آثار تاریخی خبر داد.

سیامک بصیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، از صرف 50 میلیارد ریال در سال گذشته برای 71 پروژه مرمت و مطالعه آثار تاریخی خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد 19 پروژه مطالعاتی و مستندسازی آثار و مابقی در بحث مرمت آثار تاریخی بوده است.

وی گفت: ارگ کریم خان زند، بازار وکیل، دیوانخانه زند، باغ نو، هفت تنان، مجموعه قوام، آتشکده فیروزآباد، قلعه دختر و منار شهر گور فیروزآباد، کاخ ساسانی سروستان، بازار قیصریه و کاروان گلشن لارستان و غیره از جمله آثار تاریخی مرمت شده است.

مسئول فنی میراث فرهنگی میراث فرهنگی استان فارس افزود: از میزان 50 میلیارد ریالی که برای مرمت هزینه شده است 45 میلیارد ریال برای مرمت و 5 میلیارد ریال در بحث مطالعات و مستندسازی صرف شده است.

بصیری خاطرنشان کرد: 25 خانه تاریخی در شیراز در قالب این طرح‌ها مرمت شدند که تعدادی متعلق به میراث فرهنگی و بخشی متعلق به بخش خصوصی است که با مشارکت مرمت آنها انجام شد.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 طرح مطالعاتی برای اماکن تاریخی تعریف نشده است، تصریح کرد: امسال 12 پروژه مرمتی با اعتبار 560 میلیون تومان اعتبارات ملی و 790 میلیون تومان اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است.

مسئول فنی میراث فرهنگی میراث فرهنگی استان فارس بیان کرد: اعتبارات استانی مصوب شده اما در زمان تخصیص به طور صددرصد محقق نشده است.

بصیری با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های امسال ادامه پروژه‌های سال گذشته است، گفت: مسجد وکیل، هفت تنان، مسجد جامع عتیق، حمام کهنه خرامه، خانه مقدس استهبان، خانه سوخکیان و حمام مشیر داراب، مدرسه خان جهرم و باغ نشاط لار از جمله اماکنی هستند که امسال مرمت می‌شوند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «50 میلیارد ریال برای مرمت آثار تاریخی استان فارس هزینه شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات