57 مورد ابتلای دام به تب برفکی در یزد شناسایی شد/هیچ اعتباری برای واکسیناسیون نداریم

علی اکبر حدادزاده مدیرکل دامپزشکی یزد مدیرکل دامپزشکی استان یزد با اشاره به اینکه ۵۷ مورد ابتلای دام به تب برفکی در یزد شناسایی شد، گفت: هیچ اعتباری در استان یزد به واکسیناسیون تب برفکی اختصاص پیدا نکرده است.

علی اکبر حدادزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد در رابطه با میزان واکسیانسیون تب برفکی در استان یزد اظهار داشت: در سال گذشته 466 هزار و 779 مورد واکسیناسیون در بین دام‌های کوچک و بزرگ استان یزد انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه این اقدمات در راستای پیشگیری از ابتلای دام‌ها به تب برفکی انجام شده، گفت: از کل دام‌های واکسینه شده، 113 هزار و 116 نوبت سر واکسیناسیون گاو و گوساله و 353 هزار و 663 نوبت سر واکسیناسیون گوسفند و بز داشتیم.

حدازاده در مورد ابتلای دام‌های استان یزد به تب برفکی با اشاره به اینکه نظارت خوبی در استان یزد در این زمینه انجام شده، تصریح کرد: در استان یزد 38 کانون گاوی و 19 کانون گوسفندی مشاهده شده که ابتلا به تب برفکی بوده است.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد در ارتباط با اینکه آیا اعتباری برای مقابله با این بیماری در استان اختصاص یافته، عنوان کرد: هیچگونه اعتباری برای مقابله با این بیماری در استان اختصاص نیافته است.

حدادزاده همکاری دامداران با دامپزشکی در زمینه مقابله با این بیماری را خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: با این وجود متاسفانه عده‌ای از دامداران با نقل و انتقال و خرید و فروش دام سبب انتشار بیشتر بیماری شده‌اند.

مدیرکل دامپزشکی استان یزد گفت: 18 اکیپ بخش دولتی در مراکز شهرستان‌ها و پست‌های دامپزشکی و 11 اکیپ بخش خصوصی در مراکز بخش خصوصی استان کار واکسیناسیون دامپزشکی را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «57 مورد ابتلای دام به تب برفکی در یزد شناسایی شد/هیچ اعتباری برای واکسیناسیون نداریم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات