رکود بر سر سفره کارگران شهر نفتی ایران/تعطیلی 60 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی گچساران

تعطیلی کارخانه‌ها ۶۰ درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران اکنون به دلیل نبود سرمایه در گردش، کمبود منابع مالی و رکود تعطیل و نیمه تعطیل هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گچساران، شهرستان گچساران به دلیل برخورداری از منابع نفت و گاز و به عنوان یک شهر صنعتی نقش بسیاری در تولید درآمد در کشور دارد.

این شهرستان اکنون 30 درصد از نفت کشور را تولید می‌کند و سهم بسزایی در درآمدزایی در کشور دارد. از این شهر به عنوان پنجمین ابرمخزن‌ تولید نفت در جهان و دومین تولید کننده گاز در کشور یاد می‌شود.

تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران و به دنبال آن بیکار شدن تعدادی از کارگران اکنون یکی از مشکلات در این شهرستان بوده است.

از تعداد 74 واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران اکنون حدود نیمی از آن‌ها به دلیل وجود مشکلات کمبود نقدینگی و مشکلات مالی تعطیل بوده است.

کمبود نقدینگی سبب تعطیل و نیمه تعطیل شدن 60 درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران شده و تعدادی از کارگران این واحدها را خانه‌نشین کرده است.

در حال حاضر 35 واحد تولیدی و صنعتی در گچساران تعطیل بوده و تعداد 12 واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان نیز غیرفعال هستند.

عدم سرمایه در گردش از علل اصلی تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: تعطیلی برخی واحدهای تولیدی و صنعتی اکنون یکی از مشکلات در حوزه صنعت در این شهرستان است.

رضا شریفی گفت: عدم سرمایه در گردش و کمبود نقدینگی منجر به تعطیلی و نیمه تعطیل شدن تعداد بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران شده است

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر بیش از نیمی از واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران تعطیل و نیمه تعطیل هستند.

35 واحد تولیدی و صنعتی در گچساران تعطیل/ 12 واحد نیمه تعطیل

شریفی با اشاره به اینکه اکنون 35 واحد تولیدی و صنعتی در گچساران تعطیل هستند، افزود: 12 واحد تولیدی و صنعتی نیمه تعطیل هستند.

وی تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی فعال در شهرستان گچساران را 27 واحد عنوان کرد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران تصریح کرد: رکود، عدم سرمایه در گردش و کمبود منابع مالی و معوقات و بدهی‌های بانکی از علل اصلی تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان است.

شریفی بیان کرد: نبود سرمایه در گردش و کمبود منابع مالی به تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان گچساران منجر شده و این مسئله سبب بیکار شدن کارگران زیادی شده است.

تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران 160 کارگر را بیکار کرد

شریفی گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران سبب بیکار شدن تعداد 160 نفر از کارگران این واحدها در این شهرستان شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران بر رفع موانع تولید در گچساران تأکید کرد و افزود: باید زمینه ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی تعطیل شده در این شهرستان جهت راه‌اندازی مجدد ارائه شود.

شریفی خاطرنشان کرد: البته در سال 94 مشکل 3 واحد تعطیل شده تولیدی و صنعتی در گچساران برطرف شد و این واحدها مجدد راه‌اندازی شدند.

شریفی همکاری بانک‌ها با واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران را امری بسیار ضروری دانست و گفت: بانک‌ها با ارائه تسهیلات می‌توانند به رونق واحدهای تولیدی در شهرستان کمک کنند.

اجرای اقتصاد مقاومتی سبب رونق واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران می‌شود

وی با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی در رونق واحدهای تولیدی و صنعتی در گچساران، تصریح کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی می‌تواند سبب رفع موانع تولید در شهرستان شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران تصریح کرد: ما در بحث اقتصاد در زمینه تولید، توزیع و مصرف مشکلاتی داریم که تلاش برای برطرف شدن این مشکلات ضروری است.

برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده در دستور کار اداره صنعت

شریفی افزود: هدف از اجرای اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال، بومی‌سازی، اصلاح شبکه‌های توزیع و اصلاح الگوهای مصرف بوده است.

وی اظهار داشت: برطرف شدن مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده در گچساران و راه‌اندازی مجدد آن در دستور کار اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قرار دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گچساران برطرف شدن مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان را نیازمند همکاری دستگاه‌ها دانست و افزود: همکاری دستگاه‌ها می‌تواند زمینه راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده در این شهرستان را فراهم کند.

گزارش از احسان طالبی

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رکود بر سر سفره کارگران شهر نفتی ایران/تعطیلی 60 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی گچساران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات