پرونده میراث ناملموس چوگان و کمانچه در سایت یونسکو ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، پرونده نامزدی ثبت جهانی چوگان با حمایت مسئولان مرتبط با این ورزش و پس از بررسی و تکمیل نهایی از سوی مسئول تهیه پرونده این بازی،  روز پنجشنبه ۱۱ فروردین ماه  به دبیرخانه  کمیته میراث ناملموس  یونسکو ارسال شد تا پس از بررسی و ارزیابی در سال ۲۰۱۷ در کمیته میراث جهانی یونسکو مطرح شود.

این پرونده به همراه پرونده نامزدی ثبت جهانی کمانچه ایرانی نیز در سال 2017 بررسی خواهد شد به همین منظور این پرونده ها اکنون به نام ایران وارد سایت یونسکو شده اند تا در زمان برگزاری جلسه کمیته ارزیابی شوند.

در حوزه ثبت جهانی آثار تاریخی نیز، یونسکو در جلسه ای که دهم تیر ماه در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد کرد، پرونده قنات های ایرانی و بیابان لوت را مورد بررسی قرار می دهد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرونده میراث ناملموس چوگان و کمانچه در سایت یونسکو ثبت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات