16 میلیون دلار کالا اردیبهشت ماه از منطقه آزاد چابهار به کشور وارد شد

حامدعلی مبارکی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی چابهار با بیان اینکه ۱۶ میلیون دلار کالا اردیبهشت ماه از منطقه آزاد چابهار به کشور وارد شد، گفت: این میزان نسبت به فروردین ماه ۵۰ درصد افزایش داشته است.

حامدعلی مبارکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار اظهار داشت: حدود 60 میلیون دلار کالا در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری از طریق این منطقه آزاد چابهار وارد و صادر شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار گفت: وسایط نقلیه موتوری، مواد اولیه برای مصرف واحدهای تولیدی مستقر در منطقه و کالاهای تولیدی از جمله صادرات و واردات انجام شده در اردیبهشت ماه سال جاری بوده که میزان واردات کالا در اردیبهشت ماه امسال در هم‌سنجی با فروردین ماه سال جاری بیش از 50 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: صادرات اقلام و محصولات تولیدی واحدهای مستقر در منطقه آزاد چابهار بیش از 400هزار دلار بوده که به خارج از کشور و سرزمین اصلی صادر شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: واردات کالاهای تجاری عادی بند 'الف' شامل کالاهایی که سود بازرگانی آنها صفر درصد بوده و سهمیه منطقه آزاد چابهار به حساب نمی آیند، رقمی افزون بر 60 هزار دلار است.

مبارکی افزود: واردات کالاهای تجاری به سرزمین اصلی مصوب هیات وزیران بیش از 35 میلیون دلار و واردات کالا به محدوده منطقه آزاد چابهار بیش از 16 میلیون دلار بوده است.

وی گفت: سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار با اهداف انجام امور زیربنایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، ارتباط فعال با ابزارهای جهانی و منطقه‌ای، تولیدات و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی و ارایه خدمات عمومی شکل گرفته است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «16 میلیون دلار کالا اردیبهشت ماه از منطقه آزاد چابهار به کشور وارد شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات