عرضه «گچ و چای سردشده» در کتابفروشی‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه داستان به هم پیوسته «گچ و چای سردشده» نوشته آتوسا افشین نوید توسط نشر چشمه منتشر و راهی بازار نشر شد. این کتاب، صد و سی امین عنوان مجموعه «جهان تازه داستان» است که این ناشر منتشر می‌کند.

«گچ و چای سردشده» بعد از «سرهنگ تمام» دومین کتاب افشین نوید در حوزه داستان نویسی است که دارای یک روایت به هم پیوسته با ضرباهنگی سریع است. داستان‌های این مجموعه درباره شخصیت یک زن معلم است که با اطرافیان خود تفاوت دارد. همین تفاوت است که او را مقابل جهان و انسان هایی قرار می‌دهد که دنیای خود را با مدار محافظه کاری تنظیم می کنند.

قصه هایی که شخصیت های داستان های «گچ و چای سردشده» از سر می گذرانند، شخصیت خانم معلم را به کشف تکه‌های پنهان انسان‌های رو به رویش وا می دارد. قهرمان او زنی سرکش است و ادم های فرعی محافظه کارهایی که هرکدام چیزی برای پنهان کردن دارند.

این کتاب، با توجه به احوالات سیاسی اجتماعی روزگار آدم‌هایی نوشته شده که سعی می کنند هم شکل اما ناپیدا باشند. ولی حضور خانم معلم باعث می‌شود که این آدم‌ها ناچار شوند درونیات خود را نشان بدهند.

در قسمتی از داستان «بغض» از این کتاب می‌خوانیم:

مرادپور زیرلب گفت «کار تربیتی نکردیم خانوم صباغ. مشکل کار تربیتیه. هی رفتم سر کلاس ریاضی و فیزیک کردیم تو کله شون. اول انقلاب اومدن درس پرورشی گذاشتن که بچه‌ها همین چیزها رو یاد بگیرن. بفهمن هر جایی واسه خودش یه عرفی داره. قرار نیست هر کسی ساز خودش رو بزنه. امریکا واسه خودش یه قانونی داره. این جا واسه خودش یه قانونی داره. این جا عرف نیست دختر دبیرستانی اصلاح کنه و ابرو برداره. هر لباسی رو نمی‌شه پوشید. هر حرفی رو نمی شه زد.»

حسن زاده نگاهی به ساعت دیواری انداخت، گونه‌های آبله رویش چنان حالتی از سرخوشی داشت که نمی‌شد فهمید کدام حرفش جدی است و کدام حرفش شوخی. «خانوم، این سرمدی به اندازه کله من روی صورتش مو بود. این حیوونی مگه اعتمادبه نفس نمی خواد؟ پاش رو بذاره تو خیابون همه مسخره‌ش می‌کنن. زمانه هم عوض شده. دوره ناصرالدین شاه که نیست ابروی یه بند انگشتی و پشت لب سبز مد باشه. الان زیبایی توی چیزای دیگه ست. همه هم دوست دارن زیبا باشن...

این کتاب با ۹۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۷۰ هزار ریال منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عرضه «گچ و چای سردشده» در کتابفروشی‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات