«سقوط ستاره‌های خاموش» در بازار کتاب/ چطور خاموش نمانیم؟

نشاط میرمهدی نویسنده کتاب شعر «سقوط ستاره‌های خاموش» که توسط انتشارات مانا در جشنواره بین‌المللی کتاب رونمایی شده بود در این باره به خبرنگار مهر گفت: کتاب شعر «سقوط ستاره‌های خاموش» مجموعه شعری است که در این دوره از نمایشگاه کتاب توسط نشر مانا عرضه شد اما پخش رسمی آن از هفته آینده در کتاب فروشی‌ها آغاز می‌شود.

وی درباره مضمون اشعارش و فلسفه‌ای که برای نگارش آنها مدنظر قرار داده است، عنوان کرد: در این کتاب مضامین فلسفی، مضامین نجومی و مباحث دیگری كه در طول تاریخ موضوع اكتشاف و پژوهش انسان بوده است، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. طبق نظریه‌ای انسان و دنیای ما از بقایای ستارگان و انفجارهای بزرگ كیهانی به وجود آمده است و هر چیزی كه در جهان هستی و زمین ما وجود دارد از بقایای ستارگان است. اما به تعبیر شاعرانه من، ما ستارگانی هستیم كه به زمین سقوط كردیم و خاموش شدیم.

وی ادامه داد: اما حتی گاهی بعضی از ما قدر همین زمینِ مادر و بخشنده‌مان را نمی‌دانیم و نه تنها نورِ درون خود را روشن نمی‌كنیم بلكه به ویرانی زمین نیز دست می‌زنیم. من فكر می‌كنم هنوز هستند انسان هایی كه نمی‌دانند چطور می‌توان این نور را روشن كرد و خاموش باقی نماند. كه چطور می‌توان به زمینمان احترام گذاشت. زندگی به گفته بزرگترین فلاسفه و اندیشمندان رنج است اما این رنج می‌تواند عامل صیقل روح ما شود.

این شاعر جوان یادآور شد: معتقدم شعر فقط آهنگ، وزن و قافیه نیست بلکه شعر نیازمند جهان‌بینی یا ایدئولوژی است تا والایی اش حفظ شود. همچنین معتقدم شعر باید پاسخگوی نیاز انسان‌های هر دوره باشد، طوری كه وقتی مخاطب آن را می‌خواند نه تنها مفهوم موجود در آن، او را به فكر وا دارد بلكه موجب شود خودش را در آن گم و پیدا كند.

وی در پایان صحبت‌هایش اظهار کرد: با این حال شعر سرگرمی نیست بلکه شعر نیاز دل‌ها و قلب‌های رنجوری است كه به دنبال یک سرنخ هستند. شعر والا به گفته هایدگر و بسیاری از اندشمندان باید ستیزه و تضاد حقیقت را آشكار كند و از حقیقت پرده بردارد.

کتاب شعر «سقوط ستاره‌های خاموش» در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۸ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««سقوط ستاره‌های خاموش» در بازار کتاب/ چطور خاموش نمانیم؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات