نظارت مهندسان در ارتقای کیفیت ساخت و سازها موثر بوده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسین کاظمی عصردوشنبه در نشست با شهرداران کهگیلویه و بویراحمد با موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: ارائه خدمات لازم از سوی شرکت های خدمات رسان این استان شامل آب، برق و گاز در اطراف و حاشیه شهرهای استان منجر به گسترش روزافزون معضل حاشیه نشینی و ساخت و سازهای غیرمجاز شده است.
وی بیان کرد: برخی از شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد نیروی انسانی متخصص و فنی به تعداد کافی ندارند که باید برای رفع این معضل اساسی تلاش و اقدام شود.
کاظمی اظهار کرد: بکارگیری نیروهای انسانی فنی و متخصص در شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد تاثیر بسزایی در اجرای باکیفیت پروژه های عمرانی دارد و به همین دلیل نیز باید بیش از پیش مورد توجه جدی شهرداران استان قرار گیرد.
وی عنوان کرد: از آنجا که اجرای مطلوب اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دیگر مسئولان اجرایی کشور است باید شهرداران کهگیلویه و بویراحمد نیز در راستای تحقق آن اقدام ها و فعالیت های لازم را انجام دهند.
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: پورتال اداری شهرداری های 17 گانه استان هر چه سریعتر فعال و به روز شود.
سید عبدالکریم عزیزی افزود: شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد به زودی در زمینه پورتال اداری رتبه بندی شده و برترین ها مورد تجلیل قرار می گیرند.
وی بیان کرد: از شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد انتظار می رود که متکی به اعتبارات محدود دولتی نباشند بلکه موضوع مهم درآمدزایی و جذب منابع مالی پایدار را با جدیت پیگیری کنند.
عزیزی خواستار اجرای دقیق مصوبات کمیسیون ماده 100 کهگیلویه و بویراحمد از سوی شهرداری های این استان شد و اظهار کرد: تحقق چنین امر مهمی موجب کاهش ساخت و سازهای غیرمجاز و بدون اصول فنی در استان می شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: شهرداران استان به جای تکیه بر منابع محدود دولتی به دنبال درآمدهای پایدار باشند.
سید ابوالحسن دانشی افزود: رشد شهرهای کهگیلویه و بویراحمد منوط به توسعه فضاهای عمومی در آنهاست.
وی بیان کرد: فضاهای عمومی علاوه بر درآمدزایی پایدار برای شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد موجب جذابیت هر چه بیشتر فضای شهری در استان نیز می شوند.
دانشی اظهار کرد: به همین دلیل باید شهرداران کهگیلویه و بویراحمد ساخت و گسترش فضاهای عمومی در شهرهای مختلف این استان را بیش از پیش مدنظر و مورد توجه قرار دهند.
وی عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد بازوی فنی و اجرایی شهرداری های این استان در زمینه ساخت و ساز است.
دانشی ابراز داشت: از مهمترین وظایف و رسالت های سازمان نظام مهندسی می توان به نظارت بر خدمات مهندسی، کنترل تخلفات مهندسان ناظر و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره کرد.
وی افزود: برخی شهرداران کهگیلویه و بویراحمد مدعی هستند که مهندسان ناظر سازمان نظام مهندسی این استان مبالغ زیادی برای نظارت بر ساخت و سازها از مردم و یا دستگاه های اجرایی دریافت می کنند در حالی که اینگونه نیست.
دانشی گفت: دریافت این مبالغ حق مهندسان ناظر سازمان نظام مهندسی کهگیلویه و بویراحمد بوده و میزان آن نیز کمتر از دیگر شهرهای کشور است و هیچگونه اجحافی در حق مردم و یا دستگاه های اجرایی استان در این زمینه نشده و نخواهد شد.
شهردار یاسوج نیز در این نشست بدون اشاره به مبلغ، گفت: مطالبات شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهرداری یاسوج از دستگاه های اجرایی استان از سوی متولیان امر پیگیری و وصول شود.
محمدعلی جاوید افزود: سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد بدون اطلاع و هماهنگی های لازم اقدام به مسدود کردن حساب بانکی شهرداری یاسوج کرده که این امر نیز مشکلات متعددی را به وجود آورده است.
وی بیان کرد: همکاری برخی از دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با شهرداری یاسوج در زمینه حوزه شهرسازی، خدمات شهری و پرداخت عوارضات نوسازی و هزینه جمع آوری و دفن پسماند محدود و ناکافی است.
جاوید اظهار کرد: این دسته از نهادهای دولتی کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر همکاری محدود با شهرداری یاسوج قوانین و مفررات موجود در این موارد را نیز چندان رعایت نمی کنند.
وی عنوان کرد: مشکلات متعددی در حوزه مدیریت شهری در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد از جمله یاسوج وجود دارد که امید است به زودی برطرف شوند.
جاوید ابراز داشت: سال گذشته 20 میلیارد ریال از سوی سازمان شهرداری های کشور به شهرداری یاسوج پرداخت شد.
وی افزود: این در حالی است که ماهانه افزون بر 25 میلیارد ریال حقوق و دستمزد به کارکنان شهرداری یاسوج پرداخت می شود.
جاوید گفت: با وجود کمبود اعتبار نمی توان اقدام چندانی در زمینه های مختلف از جمله حوزه شهرسازی و مدیریت خدمات شهری در شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد به ویژه شهرداری یاسوج انجام داد.
وی بیان کرد: اجرای رای کمیسیون ماده 100 کهگیلویه و بویراحمد نیازمند عزم جدی و همکاری هر چه بیشتر دستگاه های قضایی، امنیتی و اجرایی استان است.
شهردار دوگنبدان نیز در این نشست، گفت: وضعیت مالی و اعتباری شهرداری های استان چندان مطلوب نبوده و هزینه ها نیز بیش از میزان درآمدهاست.
اردلان زینل زاده افزود: این امور موجب کندی خدمات رسانی بهینه به مردم شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد شده است.
وی بیان کرد: یکی از راهکارهای مناسب برای کاهش این مشکلات خودگردان شدن شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد است.
زینل زاده اظهار کرد: برای اجرا و تحقق هر چه مطلوبتر اقتصاد مقاومتی از سوی شهرداران کهگیلویه و بویراحمد باید علاوه بر استفاده حداکثری از منابع مالی شهرداری های استان به مقوله درآمدزایی و درآمد پایدار نیز توجه اساسی شود.
وی عنوان کرد: افزایش میزان بهره وری و نظارت جدی تر بر هزینه ها از دیگر راهکارها برای اجرا و تحقق مطلوب اقتصاد مقاومتی از سوی شهرداران کهگیلویه و بویراحمد است.
زینل زاده ابراز داشت: دریافت عوارضات ساخت و ساز نمی تواند برای شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد درآمد پایدار ایجاد کند و نباید در حوزه مدیریت خدمات شهری بر آن تکیه کرد.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظارت مهندسان در ارتقای کیفیت ساخت و سازها موثر بوده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات