پروژه راه آهن کرمانشاه - خسروی امسال فعال می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، امیر امینی امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه راه آهن کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: راه آهن غرب کشور جزیی از شبکه بین المللی حمل و نقل ریلی است و از نظر بین المللی اهمیتی خاص و موقعیتی ویژه محسوب می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت حدود ۹۷ درصدی پروژه راه آهن کرمانشاه گفت: روسازی و ایستگاه‌های راه آهن کرمانشاه نیز باقیمانده و امسال سعی ما بر این است که تا ایستگاه فیروزان ریل گذاری انجام ‌شود.

امینی با اشاره به مشکل کمبود نقدینگی راه آهن از ایستگاه فیروزان تا کرمانشاه افزود: در صورتیکه این مشکل کمبود نقدینگی برطرف شود پیش بینی ما این است که قطار در سال جاری یا تیر ۹۶ به کرمانشاه برسد.

وی در ادامه به پروژه راه آهن کرمانشاه - خسروی اشاره و بیان کرد: این پروژه به دلیل مشکلاتی که در قرارداد آن وجود داشت متوقف شده اما با رفع این مشکل در شورای عالی فنی کشور، امسال این پروژه دوباره فعال می‌شود.

امینی در خصوص اعتبارات پروژه راه آهن غرب نیز گفت: در بودجه ۹۵ اعتباراتی برای پروژه راه آهن غرب کشور در محور ملایر- کرمانشاه در نظر گرفته می‌شود تا این محور به مرحله بهره‌برداری برسد و برای به سرانجام رسیدن راه آهن کرمانشاه - خسروی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) مشارکت دارد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: در صورتیکه امسال پروژه کرمانشاه - خسروی فعال شود در برنامه‌ای ۳ ساله به بهره‌برداری می‌رسد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه راه آهن کرمانشاه - خسروی امسال فعال می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات