رسیدگی به حوزه گسترده فرهنگ نیازمند نیروی انسانی کارامد و اعتبارات کافی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا درویش نژاد دوشنبه شب در نشست تخصصی با رئیس و اعضای فعال انجمن سینمای جوانان ایران شعبه بندرعباس، اظهار داشت: شرایط به گونه ای است که وقتی با کمبود اعتبارات و منابع مواجه می شویم اولین سهمی که کسر می شود بخش فرهنگ و هنر است و نتیجه این عمل کاهش حمایت ،کاهش برنامه ها وکیفیت اجرای آنها می باشد.
وی با اشاره به جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان ، گفت :برآورد هزینه های برگزاری جشنواره با اعتبارات موجود هم خوانی ندارد و با توجه به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل باید سعی کنیم امکان برگزاری جشنواره ها را به گونه ای فراهم کنیم تا ضربه ای به محتوا و کیفیت برنامه ها وارد نشود .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن اعلام خبر حل مشکلات اعتباری جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت گفت : هماهنگی و رایزنی لازم با وزارتخانه و سایر نهاد ها صورت گرفته و بخشی از بدهی های جشنواره پرداخت شد و امیدواریم با حمایت های بیشتر زمینه برگزاری جشنواره نیز فراهم شود.
درویش نژاد به انعقاد تفاهم نامه خرید فیلم از فیلمسازان هرمزگان توسط معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و عنوان داشت : با هماهنگی صورت گرفته آثار تولید شده توسط فیلم سازان هرمزگان برای پخش و اکران در سراسر کشور توسط معاونت سینمایی خریداری می شود و همچنین برای اولین بار برای انجمن سینمای جوان شعبه بندر عباس بودجه جداگانه در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اهمیت محتوای تولیدات فرهنگی ، یاد آور شد :مهمترین وظیفه انجمن های مختلف جذب و تربیت استعداد های نو ظهور در جامعه و ترغیب و حمایت از آنها درجهت تولید آثار با محتوای مناسب می باشد و از این طریق بین جامعه هنری و هنرمندان با مردم ارتباط تنگاتنگی حاصل می شود .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان. تاکید کرد: دید گاه افراد در حوزه فرهنگ باید روشن، مثبت و اندیشه ورز باشد و اصلا به حاشیه ها توجه نشود و تمام تمرکز و قوت مان بر روی تولید آثار مورد نیاز جامعه با کمترین هزینه باشد .
در این نشست سرپرست انجمن سینمای جوان شعبه بندرعباس و چند نفر از اعضای فعال انجمن در استان و شهرستان ها به بیان مشکلات ونیاز مندی های خود پرداختند .
7198/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسیدگی به حوزه گسترده فرهنگ نیازمند نیروی انسانی کارامد و اعتبارات کافی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات