طرح شناسایی نقاط آسیب پذیر پایتخت اجرا می شود

احمد صادقی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نقاط آسیب پذیر شهر تهران در حال شناسایی است، گفت: در بخشی از نقاط آسیب پذیر شهر تهران ساختمان ها و پروژه هایی است که از قدیم ساخته شده و مطالعات اولیه آنها انجام نشده یا در زمان اجرا به این موضوع که در نزدیکی نقاط مخاطره آمیز هستند توجه نشده است که در حال شناسایی چنین بناهایی هستیم.

وی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی به عنوان ناظر پروژه های ساختمانی باید به پیوست های ایمنی آنها دقت کند، گفت: مدیریت بحران در صورتی که گزارشی در خصوص مخاطره آمیز بودن بنایی ارسال شود ورود پیدا می کند در غیر این صورت وظیفه ای در این خصوص ندارد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در خصوص این که بر اساس مطالعات سازمان زمین شناسی، برج میلاد در حریم گسل قرار دارد، تصریح کرد : بر اساس سخنان رئیس شورا، برج میلاد محدوده گسلی را رعایت کرده و بر اساس پژوهش های دانشگاهی و علمی یکی از ساختمان های ایمن شهر تهران در برابر زلزله است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا این میزان تفاوت در نتایج دو مرجع مطالعاتی نسبت به ایمن بودن یک بنا وجود دارد، گفت: متاسفانه یکی از مشکلات ما وجود مراجع متعدد است. در خصوص موضوع تطبیق گسل های پایتخت در سال۸۸ مطالعاتی انجام شد که تمامی سازمانهای مرتبط در جریان قرار گرفتند از آن زمان تا به امروز این نقشه های تطبیق گسل ها در انتظار تصویب نهایی است.

صادقی در توضیح بیشتر طرح شناسایی نقاط آسیب پذیر پایتخت گفت: این پروژه یک پروژه ملی است که تمامی پروژه ها، ساختمانها مانند مدارس، بیمارستانها و ساختمان های مرجع که در سالیان گذشته ساخته شده از لحاظ ایمنی مورد بررسی قرار گرفته و نقاط ضعف آن شناسایی شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح شناسایی نقاط آسیب پذیر پایتخت اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات