پایش ۲۲۸ واحد تولیدی خراسان جنوبی/۲۰درصدواحدها فعالیت مستمر دارند

به گزارش خبرنگار مهر، عباس جرجانی دوشنبه شب در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به پایش ۲۲۸ واحد تولیدی استان، اظهار کرد: از این تعداد ۲۰ درصد راکد، ۶۰ درصد به صورت مقطعی فعال و ۲۰ درصد نیز فعالیت مستمر دارند.

وی با بیان اینکه ۶۹ درصد واحدهایی که به صورت مقطعی فعال هستند زیر ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می کنند، بیان کرد: ۲۰ درصد نیز بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۱۲ درصد بالای ۷۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی با بیان اینکه همچنین۵۰ درصد واحدهایی که راکد هستند مشکل کمبود نقدینگی دارند، عنوان داشت: ۱۷ درصد این واحدها نیز فاقد بازار بوده و ۱۲ درصد مشکل ماشین آلات و تجهیزات دارند.

جرجانی با اشاره به اینکه ۴۹ درصد واحدهایی که زیر ۵۰ ظرفیت کار می کردند با مشکل نقدینگی مواجه هستند، بیان داشت: ۲۴ درصد این واحدها نیز فقدان بازار داشته و ۱۴ درصد مشکل ماشین آلات و تجهیزات دارند.

اشباع بازار ۳۵ درصد واحدهای تولیدی

وی همچنین به مشکلات بازار واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و گفت: بازار ۳۵ درصد از واحدهایی که مورد پایش قرار گرفته اند اشباع شده و نوع تولید آن ها باید عوض شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۹ درصد نیز به دلیل تغییر الگوی مصرف کالای تولیدی آن برای مصرف کننده قابل استفاده نیست، بیان کرد: ۱۲ درصد واحدهای صنعتی با مشکل واردات کالای مشابه روبه رو بوده و ۲۶ درصد عدم توان رقابت با سایر محصولات را دارند.

جرجانی ۳۵ درصد مشکلات مالی این واحدها را به دلیل مشکل سرمایه در گردش عنوان کرد و افزود: ۳۰ درصد واحدها نیز بی ثباتی قیمت برای تامین مواد اولیه و ۱۹ درصد به دلیل مشکلات کیفیتی با مشکل مالی روبه رو شده اند.

آسیب پذیری ۷۷ درصد واحدها

وی ادامه داد: همچنین به دلیل نبود خط ریلی در استان ۲۵ درصد این واحدها به دلیل بالا بودن هزینه حمل و نقل با مشکل مواجه شده اند.

جرجانی همچنین از داخلی بودن خط تولیدی ۷۷ درصد این واحدها خبر داد و افزود: این واحدها به دلیل داشتن خط تولیدی معمولی به راحتی آسیب پذیر هستند.

وی اضافه کرد: در مجموع ۲۶۹ میلیارد تومان سرمایه در گردش و ۱۳۷ میلیارد تومان سرمایه ثابت نیاز خواهیم داشت تا برای این واحدها کار انجام دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایش ۲۲۸ واحد تولیدی خراسان جنوبی/۲۰درصدواحدها فعالیت مستمر دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات