تصفیه خانه پساب شهرک صنعتی بیرجند نیازمند ۳۵ میلیارد ریال اعتبار

به گزارش خبرنگار مهر، مشیرالحق عابدی دوشنبه شب در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی، اظهار داشت: در حال حاضر نخستین مشکلی که واحدهای تولیدی استان با آن مواجه هستند نبود زیرساخت‌های مناسب است.

وی، کمبود اعتبارات را یکی دیگر از مشکلات واحدهای تولیدی استان عنوان کرد و افزود: هر چند بعد از تفکیک خراسان بزرگ به این منطقه توجه شده است اما انتظاری بیش‌از این می‌رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان نیاز به اعتبارات ملی و بخش خصوصی دارد، بیان کرد: برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان نیاز به جذب سرمایه‌گذارانی خارج از استان داریم.

به سرانجام رسیدن سه پروژه مهم صنعتی استان در سال جاری

عابدی تاکید کرد: از همین رو نیاز است که برای جذب این سرمایه‌گذاران مشوق‌هایی از سوی دولت برای این استان در نظر گرفته شود.

وی از به سرانجام رسیدن سه پروژه مهم صنعتی در استان تا پایان امسال خبر داد و گفت: برای حل مشکل واحدهای صنعتی استان تاکنون حدود ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی استان مورد پایش قرار گرفته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: در این راستا بیش‌از ۲۲۸ واحد تولیدی مورد پایش قرار گرفته که از این تعداد ۱۸۳ واحد فعال هستند.

عابدی به نیاز سه میلیار و ۵۰۰ میلیون تومانی برای اجرای طرح تصفیه خانه پساب شهرک صنعتی بیرجند اشاره کرد و گفت: با توجه به کمبود آب در استان برای تامین آب مورد نیاز کارخانه‌ها در شهرک صنعتی بیرجند نیاز به اجرای این طرح وجود دارد که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

عابدی با بیان اینکه در اردیبهشت‌ماه امسال گزارشی از وضعیت استان در حوزه‌های مختلف توسط استاندار خراسان جنوبی به هیأت دولت ارائه شد، عنوان داشت: در همین راستا برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان ارتباط ویژه‌ای بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و استانداری برقرار شد.

 وی با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال جاری، بیان داشت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری امسال هفت طرح برای وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه اقتصاد مقاومتی تعریف شده که امید است خراسان جنوبی نیز از عواید این طرح‌ها برخوردار شود.

ثبت ۵۶ طرح استان در سامانه بهینه یاب

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این جلسه به راه اندازی سامانه بهینه‌یاب برای شناسایی واحدهای مشکل‌دار استان اشاره کرد و گفت: تاکنون حدود ۵۶ طرح و واحد استان در این سامانه ثبت‌ شده است.

داوود شهرکی اضافه کرد: از این تعداد طرح ثبت شده ۱۳ طرح تاکنون بررسی و مصوب شده که برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شوند.

وی از پایش ۲۲۸ واحدی تولیدی استان خبر داد و افزود: طبق رصدهای انجام گرفته از این تعداد ۱۸۴ واحد در حال فعالیت و ۴۵ واحد راکد هستند.

به گفته وی تا این مرحله از پایش ۲۰ درصد از واحدهای صنعتی خراسان جنوبی تعطیل و غیرفعال هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه بر اساس ابلاغیه که از سوی کارگروه رونق واحدهای تولیدی صورت گرفته ۴۷۶ فرم ارزیابی در بین واحدهای تولیدی استان توزیع شده است، بیان داشت: از این تعداد ۲۲۸ فرم برگشت و ارزیابی شدند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصفیه خانه پساب شهرک صنعتی بیرجند نیازمند ۳۵ میلیارد ریال اعتبار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات