۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد -آکا

آموزش بدنسازی ، بدنسازی ،سایت ورزشآموزش بدنسازی و پرورش اندام ,[categoriy]

۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد

۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد -آکا۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد -آکا

آکاایران: ۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد

آکاایران: بیشتر افراد عقیده دارند تمام تمرینات ورزشی خوب، ایمن و مفید هستند. به هرحال ورزش باید فایده‌ای داشته باشد! اینطور نیست؟ حقیقت این است که برخی از ورزش‌های رایج ابداً ایمن نیستند، مخصوصاً برای آن‌هایی که مشکلات مفصلی، عضلانی و… دارند. ورزش‌های خاص نیاز به دانش و آگاهی بیشتری دارند، فراتر از آنچه که یک فرد عادی می داند.

به گزارش آکاایران: پیش از این که بعضی از مشاجره انگیزترین ورزش‌ها را به بحث بکشیم، باید نکته‌ای را برای‌تان روشن کنیم و آن این است که هر ورزشی که در اینجا برای تان می‌گوییم همیشه هم برای هر کسی خطرناک و یا بی‌تأثیر نیستند. چیزی که باید از آن اجتناب کنید یا باید انجامش دهید، بستگی دارد به اهداف، سطح فیتنس، سوابق بیماری‌ها، برنامه ورزشی و سایر مسائل شخصی‌تان.

چنین مطلبی نمی‌تواند جایگزین تلاش‌های شما برای شناختن هدف و نیازهای‌تان شود. باید خودتان هم تحقیقات بیشتری انجام دهید و در مورد درد یا محدودیت‌های فیزیکی که دارید با پزشک‌تان مشورت کنید و یاد بگیرید چطور با تکنیک و فرم صحیح ورزش کنید.

چه چیزی باعث می شود که حرکتی خطر پذیر باشد؟ در اینجا چند علامت خطر را برای‌تان می‌گوییم:

هر گونه الگوی حرکتی "غیرطبیعی" یا غیرعادی در ورزش هر حرکتی که به هر حال موجب درد یا ناراحتی شود هر حرکتی که باعث افزایش عدم تعادل عضلانی موجود شود هر حرکتی که نیاز به انعطاف پذیری مفصلی بیش از طیف حرکتی ممکن شما داشته باشد هر ورزش خطرپذیری که جنبه‌های منفی‌اش بیشتر از فواید بالقوه آن باشد

تمرین‌های زیر برای کسانی که بدن قوی ندارند و یا حتی ورزشکاران می‌تواند ریسک بالایی داشته باشد و به طور کلی سازمان‌های معتبر ورزشی و کارشناسان خبره بر سر آن‌ها بحث‌های جدال آمیز دارند. پیش از انجام تمرینات زیر، دوباره فکر کنید!


 1- سرشانه سیم کش از پشت

در گذشته، به افراد گفته می‌شد هنگام انجام سرشانه سیم کش از پشت، میله را پشت سرشان بکشند و خیلی‌ها هم همین کار را می کردند. اما اشتباه است. چون کشیدن میله پشت گردن فشار زیادی به مفصل شانه‌ها وارد می‌کند. اندازه چرخش به بیرون روی استخوان بازو همراه با کشیدن آن به سمت بیرون، تأثیر مقاومتی زیادی روی مفصل بازو دارد.

,[categoriy]

۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد

این حرکت می‌تواند برای عضلات شکمی مفید باشد اما مشکل این جاست که بلند کردن پاهای صاف و کشیده از زمین، استرس بسیار زیادی به پایین کمرتان وارد کرده و می‌تواند به شما آسیب بزند، خصوصاً برای مبتدی‌ها.

جایگزین

به پشت بخوابید و پاهای‌تان را هم راستا با باسن بالا بیاورید نه اینکه کمی از زمین بلند کنید، بلکه  تا زاویه ۹۰ درجه، سپس پاهای تان را همانطور که صاف هستند تا حدوداً ۴۵ درجه پایین بیاورید، یا تا جایی که هیچ فشاری در کمرتان احساس نکنید و هیچ تغییری در وضعیت کمرتان ایجاد نشود، سپس به وضعیت اول بروید، اگر در ناحیه کمرتان مشکلی دارید، می‌توانید با زانوهای خم شده این حرکت را انجام دهید تا با توجه به شرایط‌‌تان ایمن‌تر باشد.

۳- جلو پا با دستگاه

این تمرینی بسیار معروف است که عضلات جلوی ران‌ها را هدف می‌گیرد (عضلات چهارسر ران). این حرکت، اگر وزنه بسیار سنگین باشد و زانوها کاملاً کشیده شوند، ریسک‌های جدی برای زانو دارد. بلند کردن وزنه‌های سنگین در این وضعیت، چیزی نیست که زانوها برای آن طراحی شده باشند.

,[categoriy]

۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد

مشکل این جاست که استفاده از داخل یا خارج ران برای بلند کردن وزنه‌های سنگین یا کسانی که عضلات ضعیفی دارند، ریسک کشش و آسیب این عضلات نسبتاً کوچک را در بر داشته و مشکلات پایین کمر و لگن را تشدید می‌کند.

جایگزین

بهترین شیوه برای هدف گرفتن عضلات داخلی و خارجی ران بدون ریسک و آسیب، تمرین بدون وزنه است، مانند کشش به سمت داخل و خارج در حالت ایستاده، کشش به سمت داخل و خارج در حالت درازکش، تمرینات پیلاتس، یا حرکات مشابهی که در آن‌ها از باندهای کشی یا دستگاه های cable cross استفاده می‌شود. همیشه با وزنی شروع کنید که می‌دانید توانش را دارید و تدریجاً آن را افزایش دهید. نمونه تمرینات برای عضلات داخل و خارج ران:

تمرینات تصویری تقویت عضلات داخل ران

۱۰ تمرین برای تقویت عضلات خارج ران

۵- کول هالتر

در این تمرین، می‌ایستید در حالی که هالتر یا وزنه را با دست‌های نزدیک به هم در جلوی تان نگه می‌دارید و دست‌ها را تا زیر چانه بالا می‌آورید. کول هالتر حرکتی بحث برانگیز است چون باعث می‌شود به استخوان بالایی بازو در تضاد با زائده آکرومیون ضربه وارد شود، که می‌تواند اعصاب ناحیه شانه را فشرده کرده و به غضروف مفصل آکرومیون آسیب وارد کند و در نهایت موجب آرتروز شود.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵ تمرین بدنسازی که می تواند ریسک آسیب بالایی داشته باشد -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات