ایران مخازن جدید سوخت مایع در تنگه هرمز احداث می‌کند

عبدالله ملاباقر در گفتگو با مهر درباره ساخت مخازن جدید ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی در کشور، گفت: در شرایط فعلی ساخت مخازن جدید ذخیره سازی انواع فرآورده‌های نفتی در انبار نفت مشهد، گرگان، ساری، اصفهان، کرمانشاه، سیرجان، ابوموسی و کیش در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر مهندسی و طرح‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه سال گذشته اولین مناقصه ساخت مخازن جدید ذخیره‌سازی فرآورده نفتی در کشور انجام شد، تصریح کرد: این مناقصه منجر به امضای قرارداد ساخت و توسعه شده اما به دلیل محدودیت منابع مالی و اعتباری متوقف شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر ساخت مخازن جدید ذخیره سازی فرآورده نفتی در گروی تامنی منابع مالی و اعتباری است، اظهار داشت: به منظور مدیریت منابع مالی ساخت مخازن جدید ذخیره‌سازی سوخت مایع در قالب سه گروه اولویت دار انجام خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه در کنار ساخت مخازن جدید در انبارهای نفتی کشور، حفظ، نگهداشت و بهینه‌سازی انبارهای نفت، طرح ارتقای سامانه ایمنی و آتش نشانی در قالب ۶ گروه در برنامه‌های اولویت دار قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در مجموع هم اکنون با ساخت مخازن و انبارهای جدید نفتی ظرفیت ذخیره سازی سوخت مایع ایران به حدود ۱۳ میلیارد لیتر افزایش یافته است.

ملاباقر اخیرا در گفتگو با مهر از افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی سوخت مایع شامل بنزین و گازوئیل به حدود ۱۳ میلیارد لیتر خبر داده و گفته است: امسال ۲ انبار جدید نفت در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران مخازن جدید سوخت مایع در تنگه هرمز احداث می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات