مدودوف با همتای قرقیزستانی خود دیدار کرد

نخست‌وزیر قرقیزستان در دیدار با همتای روس خود، همکاری استراتژیک با روسیه را از اولویت‌های بیشکک برشمرد. خبرگزاری فارس: امروز «ساآران‌بای ژن‌بیک‌اف» نخست‌وزیر قرقیزستان در دیدار با «دیمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه، اظهار داشت: تقویت روابط استراتژیک با روسیه به عنوان یک اولویت در سیاست خارجی بیشکک محسوب می‌شود.

وی گفت: بیشکک ارزش مشارکت استراتژیک با همسایه خود را درک می‌کند و آماده ایجاد و اجرای حداکثر شرایط برای تعمیق و تقویت این روابط است.

نخست‌وزیران 2 کشور همچنین مسائل مهم دستور کار دوجانبه و بین‌المللی و برنامه‌های تعریف شده برای اقدامات آینده را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نخست وزیر قرقیزستان در این دیدار همچنین تصریح کرد: به ادارات مربوطه دستور کار کردن بر روی ایجاد مکانیزمی برای اطمینان از سهولت در روند حمل‌ونقل کالاها از طریق روسیه به مقصد قرقیزستان صادر شده است.

در دیدار «ساآران‌بای ژن‌بیک‌اف»، نخست‌وزیر قرقیزستان با «دیمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه چندین توافقنامه همکاری بین 2 کشور در حوزه‌های مختلف به امضاء رسید.

این توافقات در زمینه صادارات نفت و محصولات نفتی از روسیه به قرقیزستان، همکاری در زمینه‌های اجتماعی بین وزارت کار و توسعه اجتماعی قرقیزستان و وزارت کار و امور اجتماعی روسیه، همکاری بین وزارت امور خارجه قرقیزستان و وزارت امور خارجه روسیه در سال‌های 2016-2017، یادداشت‌تفاهم بین خدمات املاک دولتی و بخش نوآوری جمهوری قرقیزستان و خدمات املاک روسیه و یادداشت‌تفاهم بین وزارت حمل‌ونقل و ارتباطات جمهوری قرقیزستان و وزارت ارتباطات روسیه در زمینه اتوماسیون مدیریت عمومی بوده است.

در دیدار 2 نخست وزیر، طرف قرقیزی آمادگی خود را برای افزایش همکاری‌ها با روسیه بویژه در زمینه کشاورزی از جمله در حوزه صادرات محصولات کشاورزی از قرقیزستان به روسیه و همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه در بخش گردشگردی قرقیزستان اعلام کرد.

«دیمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه امروز در رأس هیئتی رسمی به قرقیزستان سفر کرد و وی در چارچوب این سفر، در نشست سران دولت کشورهای مستقل مشتر‌ک‌المنافع که فردا 18 خرداد به ریاست قرقیزستان در بیشکک برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدودوف با همتای قرقیزستانی خود دیدار کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات