جزییات جديد از محكوميت متهمان نفتی

چند متهم كه با ضمانتنامه‌هاي جعلي بانكي ميلياردها تومان از يك شركت نفتي كلاهبرداري كرده بودند، سرانجام محكوم شدند. روزنامه آرمان: چند متهم كه با ضمانتنامه‌هاي جعلي بانكي ميلياردها تومان از يك شركت نفتي كلاهبرداري كرده بودند، سرانجام محكوم شدند.

اين ۹ متهم با جعل ضمانتنامه‌هاي بانكي بيش از ۴۹ هزار تن فرآورده‌هاي نفتي صادراتي از شركت (ن. ج) دريافت كرده بودند. آنها براي خريد اين محموله بزرگ سه فقره ضمانتنامه جعلي يكي از بانك بزرگ كشور به مبالغ ۲۰، ۱۲ و ۵/ ۱۴ ميليارد تومان ارائه كرده بودند كه زيان سنگيني به شركت نفتي فوق وارد كردند.

متهمان، ضمانتنامه‌هاي جعلي را از طريق شركتي كه بر اساس اسناد هويتي يك فرد فوت‌شده ثبت كرده بودند، تهيه كردند. آنها پس از خريد فرآورده از شركت فوق، آن را در بازار به فروش رسانده و پول آن را ميان خود تقسيم كرده بودند. پس از سررسيد بدهي شركت مذكور، با ارائه ضمانتنامه‌ها توسط شركت (ن. ج) به بانك مورد نظر معلوم مي‌شود كه هر سه فقره ضمانتنامه بانكي ارائه‌شده جعلي و فاقد اعتبار بوده است.

بر همين اساس، بانك و شركت نفتي اقدام به شكايت از متهمان كردند كه اخيرا بيش از سه سال به محكوميت متهمان منجر شد. همچنين ۷ تن از متهمان به پرداخت جزاي نقدي ۴۰۰ ميليارد ریال در حق صندوق دولت و متهمان رديف اول و دوم به پرداخت جزاي نقدي ۵۸۰ ميليارد ریال به‌علاوه ۱۰سال و نيم حبس تعزيري محكوم شدند. ساير متهمان نيز حبس‌هاي يك تا ۱۵ سال و مجازات‌هاي مالي ديگري محكوم شدند.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزییات جديد از محكوميت متهمان نفتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات