تبیین و آگاهی بخشی در اصلاح الگوی مصرف از وظایف روحانیان است

شریف خسروی عصر دوشنبه در گردهمایی مبلغین و روحانیون شهرستان کنگاور، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان افزود: یکی از بزرگترین توفیق های فرمانداری کنگاور بهره گیری از کلام بزرگان است که امیدواریم با قدرت عمل همراه باشد.
وی با اشاره به فرصت 30 روزه ای که در اختیار مبلغین است، افزود: تقویت موضوع همدلی و هم زبانی بین دولت و ملت که همواره مورد توجه رهبر انقلاب بوده باید در دستور کار قرار گیرد.
خسروی اضافه کرد: به هر اندازه که دولت را تقویت کنید، حاکمیت را تقویت کرده اید و در راس حاکمیت نیز مقام معظم رهبری قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: نباید تصور کرد که با چند انتقاد غیرکارشناسانه از دولت، صاحب مدال افتخار می شویم، زمانی که افراد در حوزه های مختلف بدون داشتن تخصص نظر می دهند و قضاوت می کنند، دچار یک فعل حرام شده اند.
فرماندار کنگاور اضافه کرد: در حوزه خدمات دولت هم نباید بدون داشتن تخصص به بخش های مختلف ورود کرد و دولت را زیرسوال برد، ضمن اینکه دولت از انتقادهای سازنده استقبال می کند.
خسروی در ادامه با بیان اینکه از آغاز نامگذاری سالها تاکنون، عمده تاکید رهبر انقلاب همواره موضوعات و مباحث اقتصادی بوده، اظهار داشت: در حوزه اقتصادی پایمان می لنگد و انتظار داریم مبلغین در بحث اصلاح الگوی مصرف مردم را به سمت درست مصرف کردن و مصرف کارآمد سوق دهند.
به گفته فرماندار کنگاور، یک تحقیق معتبر دانشگاهی نشان می دهد که میزان مصرف ایرانیان در ماه مبارک رمضان به دو و نیم برابر افزایش می یابد، باید بررسی کرد که چرا در ضیافت الله که قاعده آن به کم خوردن است میزان مصرف ما چند برابر می شود؟
خسروی در ادامه با بیان اینکه وضعیت اقتصاد کشور و درآمدی دولت در سال مالی گذشته مطلوب نبود، یادآور شد: زمانی که دولت یازدهم روی کار آمد، رشد اقتصادی کشور تقریبا هفت درصد منفی بود ولی امروز با 9 درصد رشد به دو درصد مثبت رسیده ایم.
وی با اشاره به سند چشم انداز جمهوری اسلامی در افق 1404 که باید تا نه سال آینده به قدرت اول اقتصادی منطقه تبدیل شویم، اظهار داشت: برای اینکه به قدرت اول اقتصادی منطقه تبدیل شویم رشد اقتصادی کشور باید 14 درصد باشد که این امکان پذیر نیست و به زمین افتادن حرف ولی برای ما جالب نیست.
این مسوول تاکید کرد: اگر کار عبادت است باید در گوشت و پوست و خون ما و اجزای وجودی ما تبلور پیدا کند و لازمه ی آن این است که خود ما پیشرو و پرچم دار این کار باشیم.
فرماندار کنگاور در پایان خاطرنشان کرد: مسائل و آسیب های اجتماعی از جمله، اعتیاد، خرید و فروش مواد مخدر، طلاق و کارآفرینی در برنامه منبرهای شما باشد و با هم افزایی و ایجاد فضای با نشاط مردم را ارشاد و راهنمایی کنید.
بیش از 130 روحانی، مبلغ و مبلغه دینی در ایام ماه مبارک رمضان به مناطق مختلف شهرستان کنگاور از جمله مناطق روستایی اعزام می شوند.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 84 هزار نفر دارای 2 شهر و 84 روستاست و در 94 کیلومتری شرق شهر کرمانشاه و در ورودی استان واقع شده است.
7447/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تبیین و آگاهی بخشی در اصلاح الگوی مصرف از وظایف روحانیان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات