معاون استاندار کرمانشاه: شهردار باید نگاهی جامع و همه جانبه به مسایل شهری داشته باشد

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری روز دوشنبه به نقل از مجتبی نیک کردار در اولین گردهمایی شهرداران استان کرمانشاه که در شهر صحنه برگزار شد، افزود: زمین امانتی است که در اختیار ما قرار دارد و همه ما موظفیم که از آن نگهداری کنیم و در همین راستا حفظ محیط زیست یکی از وظایف اصلی شهرداران است و باید در برنامه های شهرداری ها دیده شود.
وی اظهار کرد: شهرداران باید مساله اقتصاد شهر را به صورت جدی دنبال کنند و برای تقویت و افزایش آن برنامه داشته باشند زیرا هر چه اقتصاد شهری و درآمد و رفاه مردم افزایش یابد مشارکت آنها و همیاری آنها با مدیران شهری بهتر و بیشتر خواهد شد.
وی به اهمیت صنعت گردشگری و نقش آن در توسعه شهری اشاره و بیان داشت: یکی از مهمترین پتانسیل های هر شهری برای توسعه، رونق و درآمدزایی، توجه به مقوله گردشگری است و هر شهری که در این راستا بتواند خودش را آراسته کند و جاذبه های گردشگری و فضای سبز مناسب ایجاد کند و بتواند گردشگران بیشتری جذب کند به اقتصاد شهر کمک کرده و به همین منظور توصیه می کنم که ایجاد غرفه های صنایع دستی در دستور کار مشترک شهرداری ها و سازمان میراث فرهنگی قرار بگیرد.
معاون استاندار کرمانشاه در ادامه به نگاه همه جانبه شهرداران به شهروندان و ایجاد امکانات برای تمام اقشار جامعه اشاره کرد و گفت: یک شهر، دارای شهروندان مختلفی است که ایجاد امکانات متناسب با وضعیت جسمی آنها وظیفه شهرداران است از همین رو معابر شهری برای همه اقشار بویژه افراد معلول و جانباز و حتی افراد مسن و کودکان باید در برنامه های شهرداران دیده شود تا آنها بدون کمترین خطری بتوانند در شهر تردد کند.
وی مشارکت مردم در مدیریت شهری را یک ضرورت دانست و عنوان داشت: تا وقتی مردم پای کار نیایند شهر درست نمی شود و باید مردم را به سرمایه گذاری در امور شهری تشویق کنیم و همچنین سازمان های مردم نهاد و خیرین را در اداره شهر پای کار بیاوریم و مشارکت آنها را در برنامه های خود داشته باشیم.
نیک کردار با ذکر حدیثی از امام علی (ع) که «فرصت ها مثل ابر بهار می گذرند» اظهار داشت: مطابق فرمایش این امام بزرگ باید از فرصت ها و مسوولیت هایی که در اختیار داریم بهترین و بیشترین استفاده و خدمت رسانی را ببریم و در پایان مسوولیتمان نام و اثر نیکی از خود به جای گذاشته باشیم که نمونه بارز این مساله کارها و اقداماتی است که مهندس شهرستانی در حدود 45 سال پیش در کرمانشاه انجام داده و مردم هنوز از ایشان به نیکی نام می برند و این مساله بهترین دستاوردی است که یک مدیر در ازای خدماتش از مردم می گیرد.
در این نشست علاوه بر شهرداران استان کرمانشاه، همچنین مدیران کل میراث فرهنگی و گردشگری، بهزیستی، مدیران کل امور فنی و شهری استانداری، فرماندار صحنه و جمعی از کارشناسان حوزه شهری استانداری نیز حضور داشتند.
در این نشست آخرین دستورالعمل ها و قوانین صادره در سال 95 مورد بررسی قرار گرفت و شهرداران در جریان امور و مقررات مرتبط با کار شهرداری در سال جاری قرار گرفتند.
8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندار کرمانشاه: شهردار باید نگاهی جامع و همه جانبه به مسایل شهری داشته باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات