مشکل اصلی سکونتگاه های غیر رسمی در بانه بحث مالکیت است

به گزارش خبرنگار ایرنا راشد عذیری شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد باز آفرینی بافت های فرسوده که در سالن جلسات فرمانداری بانه برگزار شد، افزود: مهمترین مشکل سکونتگاه های غیر رسمی حاشیه شهر بانه بحث مالکیت است که با ارائه راه حل های مناسب و استفاده از تجربیات شهرهای دیگر حل خواهد شد.
وی اظهار کرد: بیشترین مشکلات در بحث سکونتگاه های غیر رسمی در استان کردستان مربوط به شهر بانه است.
عذیری با اشاره به وجود 433 هکتار سکونتگاه غیر رسمی در بانه گفت: در سال های اخیر 433 هکتار به سکونتگاه غیر رسمی خارج از محدوده شهر اضافه شده که تاکنون تلاش های زیادی در سطح استانداری و نماینده مجلس در راستای حل این معضل انجام شده است.
در ادامه جلسه معاون فرماندار بانه گفت: جلسه ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده از ابتدای سال جاری تاکنون دو جلسه در این زمینه برگزار شده است.
جعفر توان افزود: در جلسه اول ستاد، چشم اندازها مشخص شد و در جلسه دوم کمیته ها را مشخصی کردیم و شهرداری نیز کارهایی در محدوده 433هکتاری شروع کرده است.
وی اظهار کرد: هم اکنون الحاق 433 هکتار حاشیه شهر به محدود شهر مطرح شده و شهرداری نیز در این مسیر کارهای خدماتی و جدول گذاری و آْٰسفالت را شروع کرده است.
وی ادامه داد: در راستای توانمند سازی محلات حاشیه شهر، شهرداری با شرکت شیلان بانو که یکی از کار آفرینان نمونه کشوری است در مناطق حاشیه شهر کلاس های آموزشی رایگان در زمینه مشاغل خانگی را آغاز کرده است.
بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشکل اصلی سکونتگاه های غیر رسمی در بانه بحث مالکیت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات