کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدار

حمید صالحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش آلودگی میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد 104 پی.اس.آی و فراتر از حد مجاز است.
وی ادامه داد: هم اینک میزان آلودگی هوا در هشت ایستگاه مفتح، خیام شمالی، سمزقند، چمن، آوینی، سجاد، کریمی و خیام جنوبی در شهر مشهد بالاتر از میزان مجاز قرار دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ایستگاه مفتح با 153 و خیام شمالی با 152 پی.اس.آی آلوده ترین نقاط مشهد در صبح امروز گزارش شده اند.
وی افزود: ایستگاههای سمزقند 144، چمن و آوینی هر کدام 135، سجاد 127، کریمی 113 و خیام جنوبی با 105 پی.اس.آی دیگر نقاط آلوده مشهد از نظر کیفیت هوا هستند.
صالحی ادامه داد: احتمالا با افزایش رفت و آمد در سطح شهر این وضعیت تا پایان امروز شدت می یابد.
وی توصیه کرد بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از منزل خارج نشوند یا از حضور در مناطق پر رفت و آمد و هسته مرکزی شهر مشهد خودداری و همچنین عموم مردم فعالیتهای ورزشی در فضای باز را به زمان دیگری موکول کنند.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد 101 تا 150 پی.اس.آی به معنای وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان است.
همچنین اعداد بین 151 تا 200 پی.اس.آی حالت هشدار و آلوده برای همه سنین محسوب می شود.
وضعیت هوا با پی.اس.آی بین 200 تا 300 حالت اضطرار و بیشتر از 300 نیز در حالت بحرانی قرار می گیرد.
روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می کنند.
7496/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیفیت هوای مشهد در وضعیت هشدار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات