محمود مشحون: مسئولان حق دارند روی سهمیه المپیک بسکتبال حساب نکنند

محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اینکه مسئولان در کمیته ملی المپیک هیچ شانسی برای بسکتبال جهت کسب سهمیه المپیک قائل نیستند، اظهارداشت: به هر حال این موضوع واقعیتی است که نباید از آن دور شد. افراد و به خصوص مسئولان و مدیران نباید خود را اغفال کنند حتی در مورد رویدادی مانند المپیک و کسب سهمیه لازم برای حضور در آن؛ واقعیت این است که شانس بزرگ بسکتبال برای کسب سهمیه المپیک در چین و مسابقات جام ملت های آسیا بود که البته کار راحتی نبود. 

وی تصریح کرد: اگر قرار بر المپیکی شدن بسکتبال بود باید در همان مسابقات قهرمانی آسیا این اتفاف می اتفاد که چنین نشد. در تورین ایتالیا شانس تیم ملی بسکتبال برای کسب سهمیه در مقابل تیم های بزرگ و قدرتمندی که شرکت دارند، خیلی خیلی کم است. البته هیچ چیز قابل پیش بینی نیست اما واقعیت این است که ایران در این رقابت ها نمی تواند کسب سهمیه کند. خود ما هم نسبت به این مسئله اشراف داریم و بنابراین از صحبت صریح مسئولان و اینکه شانسی برای بسکتبال قائل نیستند، دلخور نمی شویم. فکر کمیته ملی المپیک و فکری که در این مورد دارد، کاملا درست است. 

رئیس فدراسیون بسکتبال با تاکید بر اینکه با این اوصاف تمام برنامه های آماده سازی لازم برای تیم ملی جهت حضور قدرتمند در مسابقات گزینشی المپیک در تورین ایتالیا پیش بینی شده است، تاکید کرد: ملی پوشان یکشنبه آینده عازم اردن می شوند تا در رقابت های قهرمانی غرب آسیا شرکت کنند، سپس راهی برای دو دیدار با تیم ملی فیلیپین راهی این کشور می شوند. تیم ایران در ادامه دیدارهای تدارکاتی خود از فیلیپین به سمت چین می رود تا در تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت شرکت داشته باشد. لتونی هم مقصد بعدی ملی پوشان است که قرار است در آن دو دیدار برابر تیم ملی کشور میزبان و نیوزلند برگزار کنند. 

مشحون در ادامه یادآور شد: این عمده برنامه ای که تا به امروز و پیش از اعزام تیم ملی بسکتبال به ایتالیا برای این تیم مصوب و نهایی شده است. تا حد توان برای آماده سازی ملی پوشان برنامه تدارکاتی خوبی پیش بینی شده است و هیچ چیز کم نگذاشته ایم چون می خواهیم تیم ملی بسکتبال ایران در رقابت های گزینشی المپیک نمایشی خوبی برابر حریفان داشته باشد حتی اگر موفق به کسب سهمیه نشود.

وی همچنین در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تغییرات ایجاد شده در ترکیب تیم ملی با کنار گذاشتن برخی از ستاره ها و فراخواندن بازیکنان جوانتر و نتیجه به دست آمده از این کار گفت:بازیکنان جوان بسیار با انگیزه و جنگنده در تمرینات ظاهر شده اند. آنها با علاقه تمرینات را ادامه می دهند طوریکه به نظر در روحیه تیم تاثیر خوبی گذاشته است. جدیت بازیکنان در رقابت به قدری زیاد است که اعضای کادر فنی برای انتخاب ترکیب نهایی اعزامی به مسابقات اردن و بعد از ن سفر به فیلیپین و چین با مشکل مواجه شدند. 

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: پیشرفت بازیکنان جوان و جدید دعوت شده به اردوی تیم ملی طی این مدت به قدری بالا بود که مربیان برای انتخاب یکی از بازیکنان ترکیب نهایی از میان سه گزینه مورد نظر، بحث و بررسی های زیادی داشتند. این نشانه خوبی است در تیمی که دچار تغییر و تحول زیاد شده است. امیدواریم آغاز خوبی که در این زمینه داشتیم، عاقبت خوبی هم داشته باشد.

مشحون با تاکید بر اینکه از تغییرات ایجاد شده در ترکیب تیم ملی و استفاده از بازیکنان جوانتر به جای برای ستاره ها به هیچ وجه پشیمان نیستیم، اظهارداشت: این کار خوشبختانه با استقبال عموم مواجه شد. به جز سه چهارنفر که به انتقادهای همیشگی آنها عادت کرده ایم، بقیه ازاین اقدام احساس رضایت و خوش بینی داشتند حتی خود قهرمانان.

رئیس فدراسیون بسکتبال در پایان به خبرنگار مهر گفت: فدراسیون بسکتبال خانه بازیکنان با تجربه ای است که امروز بنا به صلاحدید و شرایط از ترکیب تیم ملی دور هستند. به طور حتم این دسته بازیکنان برای خود و برای آینده شان برنامه های جامعی دارند. 

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محمود مشحون: مسئولان حق دارند روی سهمیه المپیک بسکتبال حساب نکنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات