اعضای هیات مدیره خانه معدن استان ایلام انتخاب شدند

به گزارش ایرنا از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام، مدیرکل امور استان‌های خانه معدن ایران در این نشست با اشاره به تاریخچه خانه معدن گفت: برای برون سپاری فعالیت ها تخصصی وزارت صنعت، معدن و تجارت و تفویض اختیار امور حوزه معادن به تشکل های غیر دولتی، خانه معدن ایران در سال 1381 تاسیس شد.
عارف حامدی خانه معدن را تشکلی قوی، مدافع حقوق بهره‌برداران و صدای معادن و صنایع معدنی کشور دانست و افزود: با تشکیل نمایندگی‌های این تشکل در استان‌ها، بهره ‌برداران به راحتی می توانند مسائل و مشکلات خود را پیگیری کنند.
وی با اشاره به اینکه تا قبل از این خانه های معدن در 29 استان فعالیت خود را آغاز کرده بودند، تاکید کرد: عضویت در شورای عالی معادن به عنوان بزرگترین تشکل تخصصی معدن، عضویت در شورای حل اختلاف ماده مکرر 24 قانون معادن کشور، عضویت در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی، حضور در کمیسیون معدن اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و عضویت در کمیته جهانی معدن از اقدامات ارزشمند خانه معدن ایران است.
حامدی به برگزاری دوره ‌های آموزشی برای بهره ‌برداران و دارندگان پروانه اکتشاف به منظور آشنایی بیشتر با قوانین معدنی در آینده‌ نزدیک اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم با شرایط به وجود آمده فعالیت‌های اقتصادی کشور به ویژه در بخش معدن بیشتر شده و شاهد پیشرفت چشمگیری در این حوزه باشیم.
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام نیز در این نشست گفت: تقویت و ایجاد نهادهای بخش خصوصی جز اولویت های این وزارتخانه است.
رضا محمدرحیمی با اشاره به فرایند شکل گیری خانه معدن استان افزود: با هماهنگی خانه معدن ایران اولین جلسه برای تعیین اعضای هیات رئیسه و علی البدل با حضور اکثریت معدنکاران و مدیران واحدهای صنایع معدنی تشکیل و پس از اعلام آمادگی نامزدهای هیات رئیسه و بازرسان از طریق رای گیری مخفی با استفاده از تعرفه های کاغذی خانه معدن استان ایلام تشکیل شد.
وی با اشاره به نتایج به دست آمده در پایان رای گیری گفت: شهروز رستمی با 35 رای، فردین فیض الهی با 33 رای، سعید مظفری با 27 رای، بهنام رستمی و حمید پیشگو هر کدام 24 رای، نصرت فیلی و احمد گراوند نیز هر یک با 23 رای به عنوان اعضای اصلی و آقا میرزا نوری با 21 رای و علی زمان هکماتی با 20 رای به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.
میر رحیمی اضافه کرد: همچنین علی فرجی با 30 رای و محمد جعفریان با 28 رای به عنوان بازرسان خانه معدن استان ایلام تعیین شدند.
معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام افزود: بعد از مشخص شدن اعضای اصلی و بازرسان هیات رئیسه، نشستی فوق العاده تشکیل و شهروز رستمی به عنوان اولین رئیس و فردین فیض الهی نایب رئیس خانه معدن استان ایلام و نصرت فیلی دبیر و حمید پیشگو نیز به عنوان خزانه دار این خانه انتخاب شدند.
3032/9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعضای هیات مدیره خانه معدن استان ایلام انتخاب شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات