پهنای باند اینترنت در استان مازندران افزایش یافت

حسین پولایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال 93 پهنای باند اینترنت 15 گیگ، در سال 94، 31 گیگ و در سالجاری 38 گیگ بوده است.
وی اظهارداشت: شرکت زیرساخت ارتباطات که به عنوان مادر مخابراتی مطرح است از درگاه های مختلف بین المللی ، پهنای باند را در داخل کشور وارد می کند وبراساس ظرفیت استان ها در اختیار شرکت ها قرار می دهد.
وی ادامه داد: در استان مازندران 29 شرکت از ارتباطات زیرساخت ، اینترنت خرید می کنند که شرکت مخابرات مازندران یکی از این 29 شرکت است.
پولایی اظهارداشت: اگر پهنای باند کل این 29 شرکت دچار اختلال شود در آن صورت مشکل از ارتباطات زیرساخت و یا فروشنده اینترنت است ولی اگر یک شرکت خاصی مشترکین آن نسبت به سرعت اینترنت ناراضی باشند،خود آن شرکت در این امر باید پاسخگو باشد.
وی بیان کرد: معمولا برخی از شرکت ها یا بخاطر نقص تجهیزات و یا پهنای باندی که به مشترکین اختصاص می دهند بیش از حد نرمال است ، نرم استاندارد ارائه به مشترکین یک هشتم است که برخی از شرکت ها بیش از این رقم یعنی تا یک بیستم سرویس می دهند که این امر سرعت اینترنت را کاهش می دهد.
وی ادامه داد: به عبارتی ساده تر یعنی یک آبراهه ای که هشت نفر باید از آن استفاده کند، تعداد 20 نفر از آن بهره مند می شوند.
مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان مازندران گفت: تمامی این 29 شرکت که خریدار اینترنت از ارتباطات زیرساخت هستند 26 گیگ پهنای باند از شرکت زیرساخت می خرند در صورتیکه مجموعه ما می تواند تا سقف 72 گیگ خدمات ارائه دهند و یا حتی نیاز داشته باشد بیش از این در اخیتار مشتریان قرار دهند.
'پولایی'، مجددانه از ادارات مازندارن خواست تا در حفاری با شرکت زیرساخت حتما هماهنگ باشند زیرا ارائه خدمات اینترنت به مشتریان از طریق فیبر نوری است و اختلال در این شبکه مشترکین را سردرگم می کند.
وی از سویی دیگر خطاب به 29 شرکت خریدار اینترنت گفت: باید تجهیزات خودشان را براساس مشتریان خود به روز رسانی کنند و از سویی دیگر استانداردهای ارائه پهنای باند به مشترکین را که یک هشتم است، رعایت کنند.
یکهزار و 500 کیلومتر فیبر نوری در مازندران وجود دارد که با توجه به اهمیت و امنیت ارتباطی استان به مسیرهای تهران، گیلان ، گلستان و سمنان متصل است .

/1899/7328

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پهنای باند اینترنت در استان مازندران افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات