افزایش 25 عددی آلودگی هوای تهران/سومین روزمتوالی هوای ناسالم

بر همین اساس در پی افزایش آلودگی هوای پایتخت در سه روز اخیر کمیته اضطراری آلودگی هوا با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران صبح سه شنبه تشکیل و در این نشست بر آمادگی دستگاه ها بویژه مراکز درمانی و اورژانس برای خدمات رسانی به مردم تاکید شد ضمن اینکه به شهروندان ، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی توصیه شد تا از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.
محمد رستگاری در خصوص وضعیت آلودگی هوای پایتخت در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با 25 عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 143 قرار دارد.
رستگاری گفت: در همین مدت میانگین غلظت آلاینده های منوکسید کربن از 29 به 32 و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون از 88 به 130 افزایش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه صنعتی شریف و پارک قائم در مناطق 4، 2 و 14 با شاخص اعداد 167، 166 و 164 (در شرایط ناسالم) بیشترین حجم آلاینده های جوی را در 24 ساعت گذشته در شهر تهران داشتند.
رستگاری گفت: ایستگاه های دانشگاه شهید بهشتی، پارک شکوفه و اقدسیه در مناطق 1، 14 و 1 با شاخص اعداد 104، 109 و 110 کمترین حجم آلاینده های جوی را در شهر تهران در این مدت داشته اند.
وی افزود: براساس پیش بینی هواشناسی، با توجه به شرایط پایدار انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ساعات ظهر همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
افزایش آلودگی هوای پایتخت در پی ورود گردو غبار از سمت غرب کشور از کشور عراق آلودگی در چند روز اخیر بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون برای سومین روز متوالی است که هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد، در این مدت هوا بیشتر در شرایط سالم قرار داشته است.
تهرام/1699/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 25 عددی آلودگی هوای تهران/سومین روزمتوالی هوای ناسالم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات