الون ماسک: ۹ سال دیگر مردم را به مریخ می‌ فرستیم

الون ماسک رئیس شرکت اسپیس ایکس، کماکان بر ایده اش برای فرستادن عده ای از مردم با یک سفینه فضایی بزرگ به مریخ در سال 2024 پافشاری کرده و می گوید هر 26 ماه یکبار این کار را تکرار می کند.

الون ماسک: ۹ سال دیگر مردم را به مریخ می‌ فرستیم

وی می گوید، این مسافران در سال 2025 بر روی مریخ مستقر می شوند و امکانات لازم برای حضور آنان در این سیاره سرخ زنگ مهیا خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرده که یک تمدن را در مریخ به وجود آورد. ماسک که در نشستی در کالیفرنیا حضور یافته بود تحقق این هدف را نتیجه سرمایه گذاری های خود در حوزه فناوری دانسته و می گوید استفاده از راکت های قابل استفاده مکرر چنین کاری را به صرفه خواهد کرد.

الون ماسک به علت جاه طلبی هایش در زمینه ساخت خودروهای برقی و هوشمند و سیستم حمل و نقل فوق سریع Hyperloop شهرت فراوانی دارد. وی سال قبل ایده عجیب انجام چند انفجار اتمی بر روی سطح مریخ را مطرح کرد تا از این طریق زمینه برای پمپاز گازهای گلخانه ای به اتمسفر مریخ و تسهیل زندگی در این سیاره فراهم شود.

ماسک همچنین امیدوار است در دهه های آینده انسان ها بتوانند در سیاراتی خارج از منظومه شمسی هم ساکن شوند. اما به نظر می رسد تا عملی شدن این ایده راه درازی در پیش است.

منبع: فارس

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «الون ماسک: ۹ سال دیگر مردم را به مریخ می‌ فرستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات