بازنشسته ها از ورزش رفتنی شدند

به گزارش جام جم ورزشی ؛ قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و اینک روسا و مدیرانی که شامل این قانون شده اند باید در اندیشه خداحافظی با ورزش باشند. این قانون تاکنون بارها اعلام شده بود اما این بار ابلاغیه دولت و جدیت مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف بازنشسته ها شرایط را به کلی تغییر داده است. در همین راستا دکتر حسن روحانی قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان را برای اجرا به سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی کشور ابلاغ کرد که این مصوبه مجلس و نامه روحانی به وزرایش ، فصل الخطاب همه مدیران بازنشسته در ورزش ایران است.

این قانون در جلسه علنی روز دوشنبه بیستم اردیبهشت در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و 29/2/1395 به تأیید شورای نگهبان رسیده است.

متن قانون به این شرح است: قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان ماده‌ واحده ـ ازتاریخ ابلاغ این قانون، بکارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند، در دستگاههای اجرائی موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 و کلیه دستگاه هایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی کل کشور استفاده می‌کنند، ممنوع است.

با استناد به تبصره2 این قانون، دستگاههای موضوع این قانون در صورت لزوم می‌توانند از خدمات بازنشستگان متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به‌صورت پاره‌ وقت و ساعتی استفاده کنند.

در تبصره3 این قانون هم اشاره شده دستگاههای مشمول مکلف اند ظرف مدت شصت روز از تاریخ ابلاغ این قانون آن دسته از افرادی را که برخلاف مفاد این قانون ‌کارگرفته شده‌اند، از خدمت منتزع و با آنان تسویه‌حساب کنند. افراد مذکور نیز باید ظرف مهلت قانونی مقرر سمت و پست خود را ترک کنند.

با توجه به این ابلاغیه کلیه روسای بازنشسته ورزش حتی آن دسته که با مجوز هیات وزیران در انتخابات مجامع فدراسیون های ورزشی رای آوردند باید ظرف مدت 2 ماه از سمت های خود کناره گیری کنند.سازمان بازرسی کل کشور نیز بزودی فهرست بازنشسته های ورزش در ارکان فدراسیون های ورزشی را به وزارت ورزش و جوانان اعلام خواهد کرد. بر اساس شنیده ها نام هایی چون ؛ دکتر محمدیان رییس فدراسیون اسکیت ، بهرام شفیع رییس فدراسیون هاکی ، محمود مشحون رییس فدراسیون بسکتبال ( وی علاوه بر بازنشستگی گرین کارت دارد) ، بهرام افشارزاده مدیر باشگاه استقلال و ... در این فهرست دیده می شوند.

سرنوشت دوتابعیتی های ورزش

ورزش پدیده ای جذاب است که قهرمانان آن در عرصه های بین المللی از جهات مختلف مورد توجه قرار می گیرند. دادن تابعیت به ورزشکاران توسط کشورهای دیگر یکی از این موارد است که ورزش ما را به عنوان کشور مهاجر فرست معرفی می کند.در دنیا قانونی وجود ندارد که برای تابعیت دادن به یک فرد ، از کشور مبدا مجوز بگیرند اما طبق اعلام سازمان بازرسی کل کشور در صورت معرفی افراد دوتابعیتی یا دارای گرین کارت ، آنها باید از پست های خود در مشاغل حساس کناره گیری کنند. بر اساس قانون ، ریاست فدراسیون های ورزشی در زمره این مشاغل قرار می گیرد و طبق گزارش های سازمان بازرسی کل کشور تاکنون مکاتبات زیادی با وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته و افراد با تابعیت مضاعف به این سازمان معرفی شده اند.

افشین رضاپور

[ منبع این خبر سایت جام جم-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازنشسته ها از ورزش رفتنی شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات