وجوداطلس فرهنگی موجب جلوگیری از موازی کاری دستگاه ها می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم امان‌اللهی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان در سنندج گفت: با توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری در ارتباط با مسائل فرهنگی می طلبد مسئولان در این حوزه تلاش بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: علارغم اینکه در طول سنوات گذشته تدوین اطلس فرهنگی استان مصوب شده است ولی متاسفانه تاکنون این اطلس تکمیل نشده است.

وی با اشاره به اینکه اطلس فرهنگی، نقشه راهی برای انجام برنامه های مختلف حوزه فرهنگی در استان است، ادامه داد: در صورت تکمیل این اطلس کارها و برنامه ها مهندسی تر تدوین و اجرایی می شوند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان افزود: وجود اطلس فرهنگی مانع از موازی کاری دستگاه های فرهنگی می شود و رسیدن به اهداف تعیین شده را هم آسان تر خواهد کرد.

امان‌اللهی به پخش مستقیم برنامه جزء خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در صورتی که ادارات کل تبلیغات اسلامی و ارشاد اسلامی با ما همکاری  و قاریانی را به ما معرفی کنند آمادگی پخش زنده برنامه جزء‌خوانی قرآن در تمامی شهرستان های استان را داریم.

وی بیان کرد: از دیگر برنامه های ما در این ماه مبارک پخش سریال دوبله شده به زبان کردی در سیما و  اجرای ۸ هزار و ۳۱۵ دقیقه برنامه در صدای مرکز استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم در این جلسه گفت: از ۲۷۴ هزار دانش آموز استان، ۱۴۰ هزار دانش آموز در مرحله شهرستانی مسابقات و برنامه های قرآنی در طول سال تحصیلی گذشته شرکت کردند.

رشیدقربانی بیان کرد: از تعداد دانش آموزان مذکور ۱۴۵ دانش آموز به مرحله کشوری این مسابقات راه پیدا کردند.

وی با اشاره به اینکه عمده برنامه های ماه مبارک رمضان این اداره کل ویژه پرسنل خواهد بود، اظهارداشت: برنامه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بعد از ماه مبارک رمضان و از ۲۲ تیرماه آغاز می شود.

وی عنوان کرد: از ۲۵۰ پایگاه غنی سازی اوقات دانش آموزان که برای تابستان امسال پیش بینی شده است ۳۵ پایگاه به برنامه های قرآنی اختصاص پیدا می کند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: تاکنون ۳ هزار و ۲۰۰ دانش آموز استان برای برنامه های قرآنی در ۳۵ پایگاه مستقرشده در استان ثبت نام کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وجوداطلس فرهنگی موجب جلوگیری از موازی کاری دستگاه ها می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات