تشکیل پرونده برای ۲۴۰۰ هکتار تغییر کاربری اراضی ملی در لرستان

شیرزاد نجفی در گفتگو با خبرنگار مهر به موضوع تغییر کاربری جنگلهای استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه بالا بودن ارزش افزوده کشاورزی موجب شده که مردم به سمت تغییر کاربری اراضی جنگلی استان حرکت کنند.

نجفی با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی و امور اراضی در این زمینه تصریح کرد: در این راستا ما گشت های حفاظتی را راه اندازی کرده ایم و تا جایی که توانسته ایم از روند تخریب و تغییر کاربری اراضی جنگلی استان جلوگیری کرده ایم.

وی با بیان اینکه لرستان سال گذشته برای دو هزار و ۴۰۰ هکتار تخریب اراضی ملی پرونده در دستگاه قضایی تشکیل دادیم گفت: در این زمینه بیش از ۸۰۰ نفر به محاکم قضایی معرفی کردیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در ادامه سخنان خود به آموزش مردم در رابطه با حفاظت از جنگلهای استان اشاره کرد و گفت: ما سال گذشته و امسال بیش از هفت هزار نفر را در این زمینه آموزش دادیم.

نجفی با بیان اینکه در تمام مدارس استان کلاس های ترویجی برای دانش آموزان و معلمان برگزار می کنیم گفت: همچنین طی امسال هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی از طریق کمیسیون مرتبط به مردم برای کشت گونه های اقتصادی واگذار می کنیم.

وی با اشاره به اعزام اکیب های ترویجی به روستاهای استان بیان داشت: امسال بیش از ۱۰ هزار نفر از مردم استان آموزش های لازم را در زمینه حفاظت از جنگلها فرا می گیرند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشکیل پرونده برای ۲۴۰۰ هکتار تغییر کاربری اراضی ملی در لرستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات