ارجاع بیش از۱۰۰۰پرونده تخلفات ساختمانی سنندج به كمیسیون ماده۱۰۰

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، معاون شهرسازی معماری  شهرداری سنندج با تشریح گزارش یکساله کمیسیون ماده ۱۰۰ ، گفت: توسعه شهرها وعدم وجود فضای لازم برمبنای نیازهای اجتماعی شهروپیامدهای حاصل ازآن، موجب شده اصولی در ساختن شهرها وجوامع منظم انسانی مراعات شود.

منصور قزاقی اظهار داشت: برای جلوگیری از خارج شدن از ضوابط شهرسازی، کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها بعنوان مرجع رسیدگی به تخلفات ساختمانی نقش مهمی ایفای می کند.

وی بیان کرد: مالکان اراضی و املاک واقع در محدوه شهر باید قبل از هرگونه ساخت وساز از شهرداری پروانه اخذ نمایند. در غیر اینصورت هم از عملیات ساختمانی آنها جلوگیری بعمل می آید وهم با ارجاع پرونده به کمیسیون ماده صد مشمول جریمه و تخریب خواهند شد.

معاون شهرسازی ومعماری شهرداری سنندج گفت: سال گذشته جلسات کمیسیون ماده صد جهت رسیدگی به تخلفات ساختمانی بصورت منظم برگزار شد و پروندهای ارجاعی از مناطق و نواحی تابعه شهرداری مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۶۶۲ پرونده تخلفات ساختمانی به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده گفت: ۱۰۱۸ پرونده از تخلفات ساختمانی سال گذشته در کمیسیون تجدیدنظر مورد بررسی قرار گرفت.

قزاقی اظهار کرد: بیشترین تعداد پروندهای ارجاعی به کمیسیون ماده صد را مربوط به ناحیه منفصل شهری نایسربا ۴۱۵ پرونده وکمترین تعداد پرونده را مربوط به ناحیه منفصل شهری ننله با ۵۵ پرونده اعلام کرد.

وی در خصوص آرا صادر شده در کمیسیون ماده صد افزود: ۹۶۱ پرونده مشمول جریمه، ۳۹۸ پرونده تخریب و برای ۳۳۴ پرونده هم حکم تخریب، جریمه و تبدیل به حالت اولیه صادر شد.

 قزاقی در خصوص عملکرد کمیسیون تجدید نظر ماده صد گفت: تعداد ۹۸۱ فقره پرونده دراین کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت که برای ۸۵۸ پرونده جریمه و برای ۴۵۴ پرونده هم حکم تخریب صادر شد.

وی یکی از منابع درآمدی شهرداری ها را معطوف به اخذ جریمه از ساخت وسازهای غیرمجاز وعوارض کمیسیون ماده صداعلام کرد و ابراز امیدواری کرد با اجرای احکام کمیسیون ماده صد بتوانیم موجبات جلوگیری از تخلفات ساختمانی را در سطح شهر را فراهم کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارجاع بیش از۱۰۰۰پرونده تخلفات ساختمانی سنندج به كمیسیون ماده۱۰۰» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات