مردم برای فرار از داعش با بشکه های نفت از رودخانه ها عبور می کنند / آخرین نفس های تروریست ها در فلوجه

نیروهای نظامی که در حال جنگ برای بازپس گیری فلوجه از داعش هستند روز یکشنبه گفتند تقریبا تمام این شهر را به محاصره خود در آورده اند، و در همین حال شهروندان عادی با به خطر انداختن جان خود تلاش می کنند پیش از شروع نبرد در این شهر از آن فرار کنند. به گزارش نامه نیوز، نیوزویک نوشت: نیروهای نظامی که در حال جنگ برای بازپس گیری فلوجه از داعش هستند روز یکشنبه گفتند تقریبا تمام این شهر را به محاصره خود در آورده اند، و در همین حال شهروندان عادی با به خطر انداختن جان خود تلاش می کنند پیش از شروع نبرد در این شهر از آن فرار کنند.

به گزارش «انتخاب»، بنا به گفته پزشکان و مسئولان عراقی دست کم چهار نفر در تلاش برای گذر از رودخانه فرات غرق شده و نه نفر ناپدید شده اند.

به گفته یکی از مسئولان دولتی جسد غرق شده دو کودک، یک زن و یک سالمند به بیمارستانی در شهرعامریه فلوجه برده شده اند که در پایین رودخانه بوده و در کنترل نیروهای دولتی قرار دارند. پلیس اعلام کرده در جستجوی نه نفر دیگر است که گفته شده در یک قایق بوده اند.

بنا به تخمین سازمان ملل، حدود 50,000 شهروند غیرنظامی در فلوجه در 50 کیلومتری بغداد به سر می برند که دسترسی محدودی به آب، غذا و خدمات درمانی دارند.

نیروهای دولتی عراق با حمایت شبه نظامیان شیعه و حمایت هوایی ائتلاف آمریکایی در 23 می حمله برای بازپس گیری این شهر را آغاز کرده اند که اولین شهر در عراق بود که در ژانویه 2014 به دست داعش افتاد.

یکی از فرماندهان ائتلاف شیعه تحت حمایت ایران حاضر در این حمله گفت تنها بخشی که باید درکنترل نیروهای حامی دولت مرکزی قرار بگیرد بخشی از ساحل غربی فرات است.

ابومهدی المهندس، معاون فرمانده نیروهای بسیج مردمی در کنفرانس خبری که از تلویزیون دولتی پخش می شد گفت: « ما اکنون جلوی دروازه های فلوجه هستیم».

به گفته رئیس شورای این استان، شکیر العساوی افرادی که قصد فرار از فلوجه را دارند از هر چیزی که بتواند روی آب بماند استفاده می کنند تا خود را به آن سوی رود برسانند که در نقطه عبور در منطقه کشاورزی جنوب این شهر بین 250 تا 300 متر عرض دارد.

عساوی به رویترز گفت:«آن ها از یخچال های خالی، کمدهای چوبی و بشکه های نفت به جای قایق استفاده می کنند تا از رودخانه بگذرند. این روش کاملا ناامن است. برای همین مردم بی گناه غرق می شوند».

تصاویر پخش شده از شبکه تلویزیونی عربیه مستقر در دبی در روزهای اخیر، خانواده هایی را نشان می دهد که با استفاده از قایق و گاهی حتی تنها با شنا کردن قصد دارند خود را به آن سوی رود برسانند. همچنین مردان جوان در حال کمک به مردان و زنان سالمند دیده می شوند که آن ها را در آن سوی رود از قایق ها خارج کرده و به ساحل می رسانند.

به گفته جسیم علوان، یک سروان پلیس در عامریه فلوجه، برخی از این افراد توسط تک تیراندازهای داعشی یا بر اثر بمب های کارگذاشته کنار جاده ها کشته می شوند.

عساوی گفت بیش از هزار خانواده توانسته اند خود را به آن سوی رود برسانند.

نخست وزیر حیدر العبادی در اول ژوئن اعلام کرد برای حفظ جان غیرنظامیان حمله به فلوجه سرعت حمله برای بازپس گیری این شهر کاهش یافته است.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مردم برای فرار از داعش با بشکه های نفت از رودخانه ها عبور می کنند / آخرین نفس های تروریست ها در فلوجه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات