عضو اهل سنت هیات رئیسه مجلس: امیدوارم فضای هیات رئیسه بدون توجه به قومیت و مذهب بازهم تکرار شود

نگاه نمایندگان یک نگاه توسعه یافته است که به بنده ضمن سوابقی که قبل از مجلس و اکنون دارم رای دادند، امیدوارم بتوانیم این اعتماد را به نیکی پاسخ دهیم و به نحوی عمل کنیم که فضای موجود در آینده نیز تکرار شود. محمدقسیم عثمانی نماینده مجلس دهم در گفتگو با نامه نیوز در خصوص ترکیب هئیت رئیسه مجلس دهم، گفت: معتقدم این ترکیب، ترکیب نسبتا مناسبی است و در اولین انتخاب نمایندگان مجلس دهم یک نشانه‌های مثبت در انتخاب هئیت رئیسه دیدیم که خود جای تشکر دارد.

اولین نماینده اهل سنت در هئیت رئیسه ادامه داد: در انتخاب بنده باید اول از نظام تشکرکرد که تمامی تلاشش این است که قدرت و امکانات در سطح کشور به صورت عادلانه تقسیم شود. چنین ظرفیتی که برای ما اهل سنت وجود دارد نگاه توسعه یافته‌ی نظام است که تمام قومیت‍ها و ادیان و مذاهب در قدرت و در کنار یکدیگر حضور دارند.

عثمانی با بیان اینکه نگاه قانون اساسی کشور و رهبری این فضا را ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: این موضوع نشان می‌دهد که همه باید با شایسته سالاری و متناسب با تخصص و توان در مسئولیت‌های مختلف قرار بگیرند.

وی با تشکر از نمایندگان مجلس دهم به دلیل انتخاب وی به عنوان یک نماینده اهل سنت در هئیت رئیسه، تصریح کرد: نگاه نمایندگان یک نگاه توسعه یافته است که به بنده ضمن سوابقی که قبل از مجلس و اکنون دارم رای دادند، امیدوارم بتوانیم این اعتماد را به نیکی پاسخ دهیم و به نحوی عمل کنیم که فضای موجود در آینده نیز تکرار شود.

این استاد دانشگاه ادامه داد: همه اقوام و حتی اقلیت‌های دینی در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنند و این‌ها جز دستاوردهای نظام است که مهمترین ویژگی‌اش اعطای فرصت برابر به همه است؛ امیدواریم این اعتماد و برابری در همه سطوح به افراد توانمند و کارآمد داده شود، بدون توجه به قوم و نژاد و مذهب.

نماینده مجالس هشتم، نهم و دهم با اشاره به اینکه باید پاسخگوی این اعتماد بود، خاطرنشان کرد: در مجلس دهم همان برنامه‌های پیش رو و مشخص را ادامه می‌دهیم و وحدت و همگرایی حول و محور نظام  مهمترین برنامه مجلس است.  

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو اهل سنت هیات رئیسه مجلس: امیدوارم فضای هیات رئیسه بدون توجه به قومیت و مذهب بازهم تکرار شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات