اقدام قلابی بی بی سی برای ریخته شدن قبح ارتباط با آمریکا بود

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی روز سه شنبه مجلس ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان ضمن تقدیر و سپاس از نگاه فراگیر و نافذ رهبر انقلاب گفت: نمایندگان مجلس بار دیگر با آن حضرت بیعت نموده و با جدیت پیگیر تحقق رهنمودهای ایشان چه در حوزه اقتصاد مقاومتی چه در سایر شمول خواهند بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخیراً یک اقدام شیطنت آمیزی را رسانه های بیگانه انجام داده اند و سندی جعلی از اسناد آمریکا را منتشر کرده اند.

وی ادامه داد: قصد داشتند با انتشار این سند به نحوی بر اصالت مبارزه پرصلابت امام خمینی با آمریکا تردید ایجاد کنند.

نماینده مردم قم اظهارداشت: این بازی کودکانه و دستکاری در انتشار سند به صورت گزینشی خیلی زود برملا شد به طوری که گری سیک عضو شورای امنیت آمریکا در آن زمان در مقاله ای به صورت روشن و در چند بند غیر واقعی بودن این اقدام بی بی سی را به صورت دقیق توضیح داد.

وی اظهارداشت: اما افرادی که با مشی امام از قبل از انقلاب آشنا بودند و همچنین در دهه نخست انقلاب با صراط ایشان از نزدیک آشنا بودند، آنقدر این اقدام بیگانگان را دور از واقعیت دیدند که نیازی به توضیح ندانستند.

لاریجانی گفت: البته دیدم که بعضی از صاحبنظران در داخل توضیحاتی در این موضوع ارائه کردند و شگرد مکارانه این جریان بدلی را افشاء نمودند.

رئیس مجلس تصریح کرد: باید قصد اصلی غرب از این اقدام را بررسی کنیم. قصد آنها از این اقدام قلابی این بود که شوکی به افکار عمومی ایجاد کنند تا قبح ارتباط با آمریکا ریخته شود و اینگونه تلقی شود که این ارتباط از گذشته و حتی در سخت ترین شرایط با آمریکا وجود داشته است.

وی ادامه داد: گرچه این مکر به فضاحت رسانه ای برای آنها بدل شد اما نشان می دهد آنها چقدر نیازمند شرایطی هستند که ایران را دچار ساده انگاری دیپلماتیک کنند. اینجاست که قدر و منزلت توصیه های اخیر رهبر معظم در داشتن روحیه انقلابی مشخص می شود که دقیقاً موضعی، سنجیده و قاطع نسبت به این موضوع و اقدامات مکارانه دارند.

ادامه دارد...

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقدام قلابی بی بی سی برای ریخته شدن قبح ارتباط با آمریکا بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات