امیر عبداللهیان: مناقشات منطقه ای راهکار نظامی ندارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه ژاپن با معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه اوضاع سوریه و یمن گفت وگو کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران درخصوص تحولات منطقه، اظهار داشت: مناقشات منطقه ای به ویژه بحران در سوریه و یمن، راهکار نظامی نداشته و تنها گزینه تقویت صلح و ثبات در این دو کشور و منطقه، رجوع به عقلانیت و راه حل های سیاسی می باشد.

حسین امیرعبداللهیان در ادامه روابط ایران با کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس را مبتنی بر پیوندهای تاریخی و فرهنگی دانست و گفت: سیاست ما همواره بر حفظ اصول همسایگی و ارتقای هرچه بیشتر مناسبات با این کشورها، استوار بوده است.

مدیرکل خاورمیانه وزارت امور خارجه ژاپن نیز در این دیدار با اشاره به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در کمک به صلح و ثبات منطقه بر لزوم رایزنی و مشورت با کشورمان تاکید کرد.

وی در این ملاقات، راه کارهای ارسال کمک های بشردوستانه به مناطق بحرانی در سوریه و حمایت کشورمان از این اقدامات را مورد بررسی قرار داد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امیر عبداللهیان: مناقشات منطقه ای راهکار نظامی ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات