استاندار قزوین خواستار سرعت بخشیدن به اجرای طرح های حوزه آب شد

به گزارش روابط عمومی استانداری که روز سه شنبه به ایرنا نمابر شده است، فریدون همتی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین که در استانداری برگزار شد، افزود: اجرای طرح های مربوط به صنعت آب و برق برای ما بسیار مهم است و باید به سرعت برای عملیاتی شدن آنها اقدام شود.
وی افزود: حدود یک هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان باید تا پایان آبان ماه تعیین تکلیف شود و سپس طرح انتقال آب سد طالقان برای تامین آب شرب شهرهای آبیک و قزوین به سرعت در فاز اجرایی قرار گیرد.
همتی اظهارکرد: هرچند با کمبود اعتبار مواجه هستیم اما به دلیل اهمیت تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت و خدمات در اجرای طرح های آبی تاکید جدی داریم.
وی اظهارداشت: طرح انتقال 60 میلیون مترمکعب آب از سد طالقان بسیار مهم است و باید سرعت کار بیشتر شود که در این راستا آمادگی داریم با اختصاص یک هزار میلیارد ریال اجرای طرح مربوطه را سریعا انجام دهیم.
استاندار قزوین گفت: از مدیران آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان انتظار داریم اجرای طرح های انتقال آب از سد طالقان، بستن چاه های غیرمجاز، ساخت تصفیه خانه، تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت را در اولویت برنامه های خود قرار دهند و با پیگیری جدی امور نسبت به عملیاتی شدن سریع تر کارها اقدام کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین نیز در این نشست گفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید طرح های ملی و استانی خود در زمینه اقتصاد مقاومتی را در سامانه رصد ثبت کنند.
ابوالفضل یاری اظهارداشت: شاید در تعریف طرح ها و برنامه های اقتصادی وجه تشابهی بین وظایف ذاتی دستگاهها و یا برنامه های طراحی شده دیده شود که در این صورت لازم است مدیران با اولویت بندی طرح ها نسبت به مدیریت بهینه آنه دسته طرح هایی که قابلیت اجرایی دارند اقدام کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین اظهارکرد: در نشست ها بجای شعار و سخنرانی باید فقط با مصداق های عینی و اجرایی وارد کار شویم زیرا فرصت ها در حال از دست رفتن است و مدیران به سرعت کارهای ملی را با برش استانی آماده اجرا کنند.
در این نشست، حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین گزارشی از وضعیت طرح های آماده واگذاری به بخش خصوصی و احمد هجرانفر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گزارشی از روند احداث تصفیه خانه با مشارکت بخش خصوصی ارائه کردند.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار قزوین خواستار سرعت بخشیدن به اجرای طرح های حوزه آب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات