لوح تقدیر معاون وزیر آموزش وپرورش به دانش آموز مهاجر افغان اهدا شد

به گزارش دریافتی سه شنبه ایرنا از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس، پروانه مرادی دانش آموز مهاجر افغان هم اینک در پایه پنجم آموزشگاه جانبازان شهرستان پاسارگاد مشغول به تحصیل است.
این دانش آموز مهاجر در طرح گلستان خوانی دانش آموزان که به ابتکار معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش استان فارس برگزار شد، شرکت و در مراسم اختتامیه این طرح که اردیبهشت سال جاری در جوار آرامگاه سعدی برگزار شد به اجرای برنامه خود پرداخت.
مدیرکل آموزش وپرورش فارس در این آیین ضمن ابراز خرسندی از اجرای مطلوب این دانش آموز مهاجر افغانی گفت:سعدی وگلستان متعلق به شیراز تنها نیست بلکه یک میراث جهانی محسوب می شود.
حمیدرضا آذری با اشاره به اجرای طرح گلستان خوانی در سال 94 در مدارس استان گفت: باید گلستان خوانی را به همه دانش آموزان بشناسانیم.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس درباره دلیل اجرای این طرح در مدارس گفت: امروز خوب یاد دادن فارسی به منزله خوب فهمیدن سایر دروس هم هست وهمچنین متاسفانه در زمینه توجه به آثار فاخری همچون گلستان سعدی که هویت ملی ما به آن وابسته است اقدام عملی انجام نداده ایم.
آذری ابراز امیدواری کرد که این طرح در سال آینده با شناسایی نقاط ضعف خود با توان و قدرت بیشتری انجام شود.
معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش فارس نیز در این آیین با اشاره به اجرای طرح گلستان خوانی در مدارس مقطع ابتدایی استان گفت: گروههای از حوزه معاونت آموزش ابتدایی استان از تمامی این طرح ها در سطح شهرستانها و مناطق استان بازدید کردند.
علی عسکر جمشیدی افزود: در یکی از این بازدید ها که حضور داشتم اجرای این دانش آموز مهاجر افغانی را دیدم و از وی برای اجرای برنامه خود در مراسم اختتامیه در شیرازدعوت کردم.
وی گفت: پس از اجراهای مختلف دانش آموزان در روز اختتامیه طرح گلستان خوانی در شیراز، اجرای این دانش آموز مورد توجه معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش که در مراسم حضور داشت قرار گرفت.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس هدف از گلستان خوانی را شناساندن سعدی بزرگ به عنوان یکی از مفاخر ادبی به دانش آموزان عنوان کرد و افزود: این استاد بزرگ بیش از هر شاعر و نویسنده ای به مسائل اجتماعی و تربیتی اشاره داشته است.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادت شهر در 110کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
2027/ 5054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لوح تقدیر معاون وزیر آموزش وپرورش به دانش آموز مهاجر افغان اهدا شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات