دولت نگاهی ویژه به آموزش و پرورش دارد/کیفیت بخشی به آموزش ها در اولویت است

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، علی اصفر فانی در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش با عبور از دغدغه های کمی به ارتقاء کیفی برنامه های خود می اندیشید، گفت: به همین دلیل در دولت تدبیر، کیفیت بخشی به ‌آموزش ها به عنوان یک استراتژی اصلی تعیین شده است.
وی هدف از برگزاری این نشست های صمیمی را بهره مندی از فکر و اندیشه نمایندگان مجلس شورای اسلامی بویژه نمایندگان معلم و فرهنگی دانست و افزود: از ابتدای حضور در آموزش و پرورش با بررسی های متعدد بیش از 700 چالش نظام تعلیم وتربیت احصاء شد که منجر به طراحی و اتخاذ پنج سیاست کلی شامل ساماندهی نیروی انسانی، توسعه مشارکت های مردمی، ارتقاء مدیریت آموزشگاهی، تمرکززدایی و بودجه ریزی عملیاتی شد.

** ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش
عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به سیاست سامان دهی نیروی انسانی عنوان کرد: آموزش وپرورش در دو سال اخیر با اجرای این سیاست و علی رغم افزایش 500 هزار نفری جمعیت دانش آموزی و کاهش 70 هزار نفری نیروی انسانی به دلیل بازنشستگی، توانست به نحو احسن به سامان دهی نیروی انسانی بپردازد و امید است با اتکا به رویکرد گزینش از بوم برای بوم و استمرار این برنامه مهم شاهد برخورداری مناطق محروم از معلمان و اساتید با تجربه و متخصص در کلاس های درس باشیم.

** توسعه مشارکت های مردمی یک نیاز آموزش و پرورش است
فانی، توسعه مشارکت های مردمی را به عنوان یک نیاز آموزش و پرورش دانست و افزود: بدون تردید آموزش وپرورش به تنهایی قادر به حل مشکلات نیست و در همین راستا تلاش شد با انعقاد تفاهمنامه های متعدد با دستگاه های برون سازمانی، منابع مالی و معنوی سایر دستگاه ها را برای رشد کمی و کیفی نظام آموزشی به کار گیریم که توسعه و افزایش پژوهش سراهای دانش آموزی و رشد مشارکت های مردمی بخشی از این دستاوردها بوده است.

** نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به آموزش و پرورش
فانی با تأکید بر «بودجه ریزی عملیاتی» گفت: دولت تدبیر و امید علی رغم همه تنگناها و مضیقه مالی، نگاهی ویژه به آموزش و پرورش داشت بگونه ای که شاهد بودیم، بودجه این وزارتخانه در این دولت دو برابر شد و تا اسفند سال گذشته میانگین رشد حقوقی فرهنگیان 67.7 بود.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فقط در سال گذشته این وزارتخانه توانست بیش از یک میلیون و 580 متر مربع فضای آموزشی در قالب بیش از 11 هزار کلاس درس آماده کند، افزود: علی رغم این اقدامات همچنان یک سوم فضاهایی که دانش آموزان در آن درس می خوانند از امنیت کافی برخوردار نیست که ایمن سازی آن همت و عزم جدی همه دلسوزان بویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی را می طلبد و انتظار این است پیشنهاد سه میلیون دلاری نمایندگان مجلس نهم توسط نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی تصویب شود تا زمینه این ایمن سازی محقق شود.
فانی، اجرا سند تحول بنیادین را مطالبه مقام معظم رهبری و خواست رئیس جمهوری عنوان کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شد که محور همه فعالیت ها و برنامه های سند تحول بنیادین آموزش وپرورش است.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در این دیدار که روز گذشته(دوشنبه) برگزار شد، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
فراهنگ ** 1417 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت نگاهی ویژه به آموزش و پرورش دارد/کیفیت بخشی به آموزش ها در اولویت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات