راه اندازی صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر در فناوری تا پایان سال

بهزاد سلطانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: طبق آیین نامه با ترکیب مالکیت ۵۱ درصدی بخش خصوصی و ۴۹ درصدی صندوق نوآوری و شکوفایی صندوقهای سرمایه گذاری خطرپذیر قابل راه اندازی هستند. بنابراین باید شرایط را برای حضور بخش خصوصی در این زمینه فراهم کرد که این زمینه با راه اندازی و تاسیس صندوق های خطر پذیر امکان پذیر خواهد شد.

سلطانی با بیان اینکه به همین دلیل بنا داریم تا پایان امسال، صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر را راه اندازی کنیم، اظهار داشت: اکنون چند تقاضا در کشور وجود دارد و  در صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در حال بررسی است تا ان شاالله این صندوق ها برای اجرایی شدن طرحها راه اندازی شوند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر صندوق های پژوهش و فناوری خطر پذیر روی طرح های دانش بنیان سرمایه گذاری نمی کنند و ما بنا داریم که این صندوق ها را به سمت سرمایه گذاری خطر پذیر بکشانیم یا اینکه صندوق های جدیدی راه اندازی کنیم.

به گفته سلطانی، بخش خصوصی در ایران هنوز معنی ندارد و تجربه کافی در این زمینه داریم اما سعی می کنیم که سرمایه گذاری از سوی بخش خصوصی به خصوص سرمایه گذاری خطر پذیر را در کشور جا بیاندازیم.

وی ادامه داد: قصد داریم امسال سرمایه گذاری های خطر پذیر و غیر خطر پذیر را به اوج خود برسانیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر در فناوری تا پایان سال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات