توسعه متوازن اینترنت و تلفن روستاها/شکاف دیجیتالی برطرف می شود

مرتضی براری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های در دست انجام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه متوازن خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعاتی در کشور اظهار داشت: توسعه زیرساخت های ارتباطی را در پروژه های «نور» «تدبیر» و «امید» در کل کشور دیده ایم تا شبکه زیرساخت ارتباطی در کل استان ها توسعه پیدا کند.

وی افزود: هم اکنون شکاف دیجیتالی مربوط به بخش دسترسی خدمات ارتباطی است که بخش خصوصی تمایل به سرمایه گذاری در مناطقی که دارای توجیه اقتصادی نیست، ندارد. بر این اساس ما در حال ایجاد فضایی هستیم تا سرویس دهنده ها بتوانند به صورت متوازن خدمات ارتباطی ارائه کنند.

معاون امور استان های وزارت ارتباطات با اشاره به اینکه در سال جاری ارتباط رسانی اینترنت پرسرعت مبنی بر نسل چهارم ارتباطات در تمام روستاهای دارای بیش از ۲۰ خانوار در دستور کار قرار گرفته است، گفت: پس از اینترنت رسانی به این روستاها، روستاهای بالای ۱۰ خانوار را در برنامه داریم.

براری با بیان اینکه اولویت مان توجه حداکثری به مناطق محروم، عشایری، مرزی و کم توسعه یافته در هر استان است، اضافه کرد: توسعه شبکه تلفن ثابت برای روستاهای دارای بیش از ۲۰ سکنه در سال ۹۴ انجام شد و هم اکنون در حال توسعه شبکه تلفن به روستاهای دارای کمتر از ۲۰ خانوار هستیم که امیدواریم در شش ماهه اول امسال این پروژه اجرایی شود.

وی افزود: همچنین قرار است به برخی از روستاهای دارای زیر ۱۰ خانوار نیز در سال جاری و با تخصیص اعتبار، تلفن ثابت بدهیم.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هم اکنون ۳۶ هزار روستای بالای ۷۰ خانوار و ۱۹ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد گفت: بیش از ۹۵ درصد روستاهای کشور دارای تلفن هستند و مابقی نیز مربوط به روستاهایی می شوند که در فصل گرما بیش از ۲۰ خانوار و در فصل سرما کمتر از ۱۰ خانوار دارند در این زمینه برنامه ریزی برای ارتباط رسانی به این روستاها در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه تنها کمتر از ۵ درصد روستاهای زیر ۲۰ خانوار هنوز ارتباط ندارند تاکید کرد: در برنامه امسال به تمامی این روستاها ارتباط یک خط تلفن را خواهیم داد و سایر روستاها نیز دارای تلفن خانگی می شوند.

وی هدف از توسعه متوازن اینترنت و تلفن در روستاهای کشور را فراهم کردن بستر خدماتی عنوان کرد و گفت: با توسعه خدمات در روستاها مهاجرت به شهرها کاهش پیدا می کند. بر این اساس توسعه زیرساخت های ارتباطی برای دسترسی آسان روستاییان به اینترنت و تلفن ثابت در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: بر اساس برنامه پنجم توسعه ارتباط رسانی به تمامی روستاهای کشور به وزارت ارتباطات تکلیف شده بود که خوشبختانه توانستیم این اهداف را اجرایی کنیم به طوری که هم اکنون جدیدترین نسل ارتباطات را که نسل چهارم (LTE) است به روستاها ببریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه متوازن اینترنت و تلفن روستاها/شکاف دیجیتالی برطرف می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات