جلبک سحرآمیز برای پروش آبزیان کشف شد

به گزارش خبرگزاری مهر، محققین کالج Dartmouth آمریکا ریز جلبکی را با نام Schizochytrium کشف کرده اند که می توان از آن به عنوان غذای پر انرژی برای آبزیان در جهت پرورش سریع آنها استفاده کرد.

محققین آمریکایی با خشک کردن این ریز جلبک و جایگزین کردن آن به جای روغن ماهی در غذای ماهی تیلاپیلا متوجه شدند که آن دسته از ماهیانی که از این نوع جلبک تغذیه شده بودند در مقایسه با دیگر ماهیانی که از غذاهای معمول برای تغذیه استفاده می کردند از وزن بیشتر و رشد سریع تری برخوردار شدند.

نکته قابل توجه این بود که در گوشت ماهیان تیلاپیلایی که از ریز جلبک  Schizochytrium تغذیه شدند، مقدار اسید چرب امگا۳ بیشتر و نیز گوشت آنها از سلامتی بیشتری بر خوردار بود.

در حال حاضر دانشمندان به دنبال جایگزین کردن این ریز جلبک به جای غذاهای معمول آبزیان در محیط های پروش صنعتی ماهی هستند تا بهره بری را در این حوزه افزایش دهند.

محققین آمریکایی به دنبال راهی هستند که هزینه تولید ریز جلبک  Schizochytrium را کاهش دهند تا برای تمامی واحدهای صنعتی پروش ماهی مقرون به صرفه باشد.

نتیجه این تحقیق در نشریه PLOS ONE منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جلبک سحرآمیز برای پروش آبزیان کشف شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات