نزاع کرد‌ها و عرب‌های برای آزادسازی پایتخت داعش/ نقش بارزانی در مخالفت با عرب‌های سوریه/ مردم از ترس کردها به داعش می پیوندند!

فارن پالیسی در گزارشی به وضعیت آشفته جنگ در حوالی رقه سوریه پایتخت خودخوانده داعش پرداخته است که گزیده از آن در ادامه می آید. سرویس بین الملل فردا: فارن پالیسی در گزارشی به وضعیت آشفته جنگ در حوالی رقه سوریه پایتخت خودخوانده داعش پرداخته است که گزیده از آن در ادامه می آید.
جنگجوهای کرد حالا دیگر خانه ها را از مین ها پاک کرده و موانع و حصارها را از شهر ارواح، یعنی عین عیسی در 30 مایلی پایتخت داعش رقه از بین برده اند با این حال به دلیل نزدیکی آن  به خطوط مقدم جبهه مبارزه با داعش همچنان مردم از ورود به این شهر منع شده اند.از این شهر که جولای 2015 از دست داعش بیرون آمد، برای به راه انداختن حملات علیه این گروه استفاده می شود.سخت می شود نیرویی غیر کرد در میان جنگجویان مستقر در این شهر پیدا کرد با این حال مبارزی عرب از شهر قحطانیه می گوید: من به نیروهای دموکرات سوریه پیوستم چرا که به آن ها اعتماد دارم و در واقع آن ها نه تنها نیروی کرد ، بلکه نیروهای عربی، سوری و کردی هستند. ما جنگجویانی از همه طیف ها در این نیرو داریم.
24 می نیروی دمکرات سوریه اعلام کرد برای بازپس گیری شهر از داعش، به بخش شمالی رقه حمله خواهد کرد. این مساله با انتقاد نیروهای عرب مواجه شد که اعتقاد داشتند چون رقه شهری عرب است، نباید توسط کردها آزاد شود.
جنگ کردها و اعراب بر سر حمله به پایتخت داعش/ نقش بارزانی در مخالفت با عرب های سوریه/ مردم از ترس کردها به داعش می پیوندند!
اگر چه برخی منتقدان می گویند واحد حفاظت از مردم کرد بر نیروی دمکراتیک سوریه غلبه دارد اما واقعیت این است که فرماندهانی از نژادهای دیگر توانسته اند این نیرو را به نیرویی چندنژادی تبدیل کنند.حزب اتحاد دمکراتیک شاخه سیاسی واحد حفاظت از مردم ایدئولوژی چپ مارکسیستی دارد که از شعارهایی مانند برادری پیروی می کند.پس از اعلام ایجاد سیستم فدرال چندنژادی توسط این حزب در شمال سوریه علاوه بر اعراب دیگر احزاب کرد مانند شورای ملی کردها، بخشی از کردهای تحت حمایت مسعود بارزانی از اقدام این حزب در میدان دادن به غیرکردها انتقاد کردند.با این حال یکی از مقامات ارشد این حزب در گفتگویی اعلام کرده بود که به دنبال مدل عراق و همزیستی سنی ها، شیعیان و کردها در کنار یکدیگر هستند.
اما نکته مهم در این میان آن است که اهالی کوبانی ترجیح می دهند واحد حفاظت از مردم کرد به رقه وارد نشود و در عوض گروه های مرتبط با ارتش آزاد سوریه این منطقه را تحت اختیار خود بگیرد چرا که در صورت اشغال شهر توسط نیروهای کرد، در آینده شاهد درگیری میان آن ها و اعراب خواهیم بود.آن ها در عوض ترجیح می دهند مناطق حائل میان شمال غرب و کوبانی که توسط داعش و نیروهای شورشی سوری مورد حمایت ترکیه اشغال شده است آزاد شود و دولت فدرال کردهای سوریه را تکمیل کند.البته مقامات کرد هم اعلام نموده اند که در تلاش برای آزادی شهرهای تحت محاصره کردها هستند و تلاش می کنند هر طور شده است عفرین را به کوبانی متصل کنند.

جنگ کردها و اعراب بر سر حمله به پایتخت داعش/ نقش بارزانی در مخالفت با عرب های سوریه/ مردم از ترس کردها به داعش می پیوندند!مناطق حائل میان کوبانی و عفرین با رنگ های سبز و سیاه پوشانده شده اند. این مناطق در دستان داعش و شورشیان سوری مورد حمایت ترکیه است.
با این حال نیروهای عرب هنوز چندان قوتی برای بازپس گیری رقه از نیروهای داعش ندارند و هم چنان گروهی از جنکجویان آن ها در حال فراگیری تمرین های نظامی برای شرکت در جنگ هستند.در حالی که بسیاری از نیروهای کرد گروه های دیگر با کنار آمدن با عرب ها مخالف هستند حزب دمکراتیک سوریه تاکنون مماشات زیادی با اعراب داشته است و از آن ها برای اداره مناطق آزاد شده نیز استفاده کرده است با این حال فرماندهی اصلی هنوز در دستان نیروهای کرد است.
اما با همه این اوصاف بخش زیادی از اعراب چندان دل خوشی از نیروهای کرد ندارند چرا که معتقدند برخی از حملات این نیروهای باعث کشتار وسیع نیروهای عرب ضد داعش شده است. برای مثال برخی منابع مدعی شده اند که نقش نیروهای کرد در آزادسازی رقه باعث شده است بسیاری از ساکنان شهر رقه به داعش بپیوندند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نزاع کرد‌ها و عرب‌های برای آزادسازی پایتخت داعش/ نقش بارزانی در مخالفت با عرب‌های سوریه/ مردم از ترس کردها به داعش می پیوندند!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات