نشاط ، رویکرد اصلی برنامه های اوقات فراغت باشد

علی رضایی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در برنامه ریزی های اوقات فراغت باید به گونه ای عمل شود که هیجان و نشاط محور اصلی برنامه ها باشد اما متاسفانه گاهی مواردی از جمله لغو کنسرت ها را در جامعه می بینیم که به نیاز و خواسته های جوان توجه نمی شود و خانواده ها نیز برای پاسخ به جوانان آنها را به کلاس های آموزشی موسیقی می فرستند.
وی افزود: ایام تابستان که زمان اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان است نباید صرف کلاس های آموزشی شود و متاسفانه برخی از خانواده ها به معنای پر کردن اوقات فراغت تنها زمان های جوان و نوجوان را با کلاس های آموزشی پر می کنند.
رضایی اظهارداشت: در دید برخی افراد اوقات فراغت تنها تبدیل آموزش های اجباری به آموزش های اختیاری برای مخاطب است که این صحیح نیست و نباید دانش آموز از مدرسه و آموزش های اجباری جدا و به اجبار خانواده ها به آموزش های اختیاری برده شود.
وی با بیان اینکه اوقات فراغت و زمان علم آموزی باید متفاوت باشد اضافه کرد: در مباحث آموزشی نیازهای جوانان و نوجوانان مشخص است اما جوان ما در زمان های غیر از علم آموزی و مدرسه به دنبال نشاط، انرژی و تحرک است که ما در بحث اوقات فراغت باید این موارد را در نظر بگیریم.
او ادامه داد: رویکرد ما به عنوان یک نهاد تخصصی در بخش جوانان به مقوله اوقات فراغت؛ سالم سازی و نه غنی کردن اوقات فراغت با محوریت هویت بخشی، نشاط و تفریح برای کودکان، نوجوانان و جوانان است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس عنوان داشت: دستگاه های مختلف باید برای مسئله اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بسته های تفریحی فراغتی با رویکرد نشاط آفرینی تهیه کنند که نیازهای روحی و روانی جوان تامین شود.
رضایی با بیان اینکه مقوله اوقات فراغت تنها منحصر به فصل تابستان نیست بلکه به این مهم باید در طول سال توجه شود گفت: در این زمینه باید برنامه های مناسب با نیاز مخاطبان خود در قالب بسته های فراغتی برای جوانان تهیه شود تا نیازهای روحی و روانی جوانان و نوجوانان تامین شود.
وی با بیان اینکه اوقات فراغت نباید منجر به افزایش آسیب های اجتماعی شود افزود: اگر شادی و نشاط جوانان و نوجوانان محقق و سالم سازی نشود تبعات جبران ناپذیری را برای جامعه به دنبال دارد که مسئولان باید خود را در قبال این مهم موظف بدانند.
او با اشاره به بودجه برنامه های اوقات فراغت نیز بیان کرد: دستگاه های اجرایی بودجه های مشخصی برای اختصاص به مباحث فرهنگی و اوقات فراغت دارند که متاسفانه این بودجه در دستگاه ها برای امور سیاسی، جناحی و اعتقادی هزینه می شود.
رضایی اظهار داشت: بر اساس اصل 53 قانون بودجه، دستگاه ها می توانند یک درصد بودجه عمرانی خود را صرف امور ورزش و جوانان کنند که در تقسیم بندی بودجه باید از این میزان یک سوم برای ورزش و جوانان کارکنان اداره خود، یک سوم برای آموزش و پرورش و یک سوم به اداره ورزش و جوانان اختصاص داده شود.
وی با بیان اینکه متاسفانه دستگاه های اجرایی این هزینه ها را انجام نمی دهند که در این زمینه باید تحکمی برخورد شود اضافه کرد: متاسفانه ما برای اوقات فراغت هزینه نمی کنیم و با برنامه ریزی های اشتباهی که درقالب ارائه خدمات صورت می گیرد برای جیب مردم کسیه می دوزیم.
3002/ 1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشاط ، رویکرد اصلی برنامه های اوقات فراغت باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات