کارشناس روسی: فرقه گرایی و زورگویی در حج هدیه ریاض به رژیم صهیونیستی است

بالوغلانف رییس جامعه اهل بیت روسیه امروز (سه شنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دولت عربستان سعودی با ممانعت از سفر حج زایران ایرانی، تعهدهای خود را به عنوان مدعی میزبانی این کنگره بزرگ جهانی نقض کرده است.
وی افزود: آل سعود با این اقدام ها و کارشکنی در سفر حج زایران ایرانی نشان داد که به هیچ تعهدی پایبند نیست و پادشاه عربستان نیز لیاقت خادمی حرمین شریفین را ندارد.
بالوغلانف افزود: دولت سعودی بگونه ای رفتار می کند که گویا مالک اماکن مقدسه مکه و مدینه است، در حالیکه به امت جهانی اسلام تعلق دارد. حاکمان ریاض حق ندارند در این مورد زورگویی کرده و با استفاده ابزاری از سفر زائران، شرایط غیرقانونی را بر کشورهای اسلامی تحمیل کنند.
رییس جامعه اهل بیت روسیه گفت: دولتمردان عربستان سعودی با ایجاد مانع در سفر حج زایران ایرانی نشان دادند که در مسیر تعیین شده از سوی رژیم صهیونیستی حرکت می کنند و در واقع حافظ منافع این رژیم در منطقه هستند.
وی خاطرنشان کرد: عربستان سعودی با این اقدام ها برای تشدید خصومت با ایران کشور بزرگ جهان اسلام گام برداشته و تمام تلاش های تهران با هدف رفع اختلاف ها از راه گفت وگو و تعامل بدون نتیجه ماند.
وی اضافه کرد: ایران با عربستان دو دور مذاکرات انجام داد، ولی مقام های سعودی در این گفت وگوها رفتاری دور از تعهدهای خود به عنوان مدعی میزبانی حج داشتند که تاسفبار است.
بالوغلانف همچنین گفت: مقام های عربستانی در زمان حاضر تمامی اقدام های خود را برای دامن زدن به فرقه گرایی در جهان اسلام متمرکز کرده و وحدت امت اسلامی جهانی را هدف گرفته اند.
وی ادامه داد: سعودی ها به زیان امت اسلامی اقدام می کنند، زیرا در حالیکه کشورهای اسلامی باید برای حل مسائل مهم و در وهله نخست فلسطین هماهنگ و منسجم باشند، بر اثر اقدام های منفی ریاض وحدت خود را از دست می دهند که هدیه بزرگی به رژیم صهیونیستی اصلی ترین دشمنان اسلام و مسلمانان است.
رییس جامعه اهل بیت روسیه گفت: آمریکا هم به عنوان متحد اصلی رژیم صهیونیستی از این وضعیت نفع می برد و به همین دلیل با تداوم سکوت، اقدام های ضد ایرانی این رژیم و آل سعود را تایید می کند.
بالوغلانف افزود: در این شرایط حساس که عربستان سعودی از یک سو با ایجاد ممانعت از سفر حج ایرانیان، تعهدهای خود را نقض می کند و از سوی دیگر همزمان با کشتار مسلمانان بی گناه در یمن به سوریه لبنان و عراق هم تروریست اعزام می کند، همکاری اسلامی به عنوان عالی ترین سازمان جهان اسلام باید وارد عمل شود.
وی ادامه داد: سازمان همکاری اسلامی باید مانع اقدام های خودسرانه و ضداسلامی رژیم آل سعود شود زیرا اعمال منافقانه این رژیم خطرناک تر از دشمنان آشکار مسلمانان است.
کارشناس مسلمان روسیه گفت: عربستان باید کشتار مسلمانان را متوقف کند و متعهد شود که یمن را بمباران نکند. رژیم آل سعود همچنین باید به حمایت از سرکوب های مسلمانان بحرین پایان داده و اعزام تروریست ها به کشورهای منطقه را متوقف کند.
وی تاکید کرد: وظیفه سازمان همکاری اسلامی است که با فشار مداوم، رژیم حاکم بر عربستان را مجبور به انجام تعهدات خود کند که در آن صورت وضعیت به نفع امت اسلامی تغییر خواهد کرد.
بالوغلانف در پایان گفت: سازمان همکاری اسلامی باید برای جبران عملکرد ضعیف خود که سبب شده دولتمردان عربستانی بدون پروا نقض قوانین اسلامی و زیر پا گذاشتن تعهدهای خود را ادامه دهند و بر فرقه گرایی در جهان اسلام دامن بزنند، هر چه زودتر اقدام های اساسی را آغاز و اشتباهات را جبران کند.
اروپام*391** 1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارشناس روسی: فرقه گرایی و زورگویی در حج هدیه ریاض به رژیم صهیونیستی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات