معاون استاندارگلستان: حفظ محیط زیست لازمه توسعه است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، محمود ربیعی در جشنواره شهروند دوستدار محیط زیست که از سوی تشکل های زیست محیطی در گرگان برگزار شد، افزود: تقسیم بندی بین وظایف نهادهای دولتی، انجمن ها و تشکل های محیط زیستی غیر دولتی حلقه مفقوده است که باید تبیین و شفاف سازی شود.
وی با بیان این که تشکل ها و سمن ها نباید وابسته به دولت باشند، ادامه داد: تغییر در نگرش به محیط زیست و برخورد صحیح با آن، تنها با تاکید بر مقوله آموزش همگانی میسر می شود.
به گفته معاون استاندار گلستان، باید بستر لازم جهت این تغییر در برخورد با محیط زیست و ایجاد فرهنگ صحیح در این حوزه فراهم گردد که در آن زمان دیگر نیازی به اقدامات نظارتی نخواهد بود.
این جشنواره به مناسبت هفته محیط زیست در پارک جنگلی ناهارخوران گرگان از سوی محیط زیست گلستان، شهرداری گرگان و نیز شبکه سمن های محیط زیستی استان برگزار شد.
سخنرانی اسماعیل مهاجر مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان و نمایشگاه آثار دست ساخته از وسایل دور ریختنی
از دیگر برنامه های این جشنواره که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد، بود.
درحاشیه این جشنواره نمایشگاهی از آثار ساخته شده از وسایل دور ریختنی برگزار شد که عواید فروش این دست ساخته ها صرف توسعه شبکه های غیردولتی محیط زیستی خواهد شد.
برگزاری مسابقه نقاشی برای کودکان، نمایش تعدادی از تاکسیدرمی های وحوش مربوط به پرندگان و پستانداران زیستگاه های طبیعی گلستان، نمایش طنز و نواختن موسیقی از سوی گروه های مختلف از دیگر برنامه های این مراسم بود.
در پایان از مدیران تعدادی از سمن ها و انجمن های فعال در حوزه محیط زیست استان گلستان قدردانی شد، همچنین به نفرات برتر مسابقه عکاسی در حوزه محیط زیست هدایایی اهدا گردید.
برنامه های هفته محیط زیست از 16 لغایت 22 خرداد ماه با شعار 'به سوی طبیعت، برای زندگی' در حال برگزاری است.
در این هفته با مشارکت فعال شهرستان ها بیش از 80 برنامه مانند پاکسازی طبیعت، معاینه فنی خودروها، برگزاری همایش شهروند دوستدار محیط زیست، دیدار با خانواده شهدا و جلسه هم اندیشی بررسی چالش های زیست محیطی استان گلستان برگزار می شود.
7333/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون استاندارگلستان: حفظ محیط زیست لازمه توسعه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات