مناطق شهرداری نجف آباد کاهش می یابد

بر پایه گزارشی که در پایگاه خبری شهرداری نجف آباد منتشر شده است مسعود منتظری شهردار این شهر گفته است : با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته برای کاهش تعداد مناطق شهرداری، از چندین هفته قبل کار کارشناسی سنگینی با هدف انتخاب الگویی تقسیم بندی جدید مناطق در مرکز شهر آغاز شد که طی آن خیابان های امام خمینی (ره) و منتظری به عنوان مرزهای پیشنهادی دو منطقه مطرح که در نهایت با هدف گذاری توسعه متوازن تر شهر، خیابان منتظری به عنوان مرجع این تقسیمات انتخاب شد.
وی افزود : در این راستا 2 الگوی تقسیم بندی تعریف شد و در ادامه پارامتر های متعددی در هر کدام از آنها مورد بررسی قرار گرفته که از شاخص ترین آنها می توان به مساحت ، جمعیت، تعداد خانوار، تعداد واحد های مسکونی،تجاری و خدماتی، آمار مراکز آموزشی،بهداشتی و درمانی، میزان فضای سبز هر منطقه، تعداد اماکن فرهنگی،مذهبی و ورزشی، میزان بافت فرسوده و مراکز مهم نظامی و انتظامی اشاره کرد.
وی تقسیم بندی جدید را امری بسیار موثر در کاهش هزینه های جاری شهرداری به نفع حوزه خدمات و عمران دانست و بیان کرد: در الگوی تقسیم بندی جدید مناطق بر اساس خیابان امام، در بسیاری از شاخصه ها بخش جنوبی شهر از بسیاری جهات در سطح پایین تری نسبت به قسمت شمالی قرار می گرفت که همین امر می توانست علاوه بر ایجاد مشکلات فراوان برای مدیریت منطقه در خصوص تامین بودجه،انجام امور جاری و ارائه خدمات مختلف، در آینده نیز زمینه ساز توسعه نامتوازن شهر را فراهم کند.
وی دلیل اجرای تقسیم بندی جدید مناطق را الزامات قانونی ابلاغ شده وزارت کشور و مصوبه شورای اسلامی شهر خواند و اظهار کرد: در تعیین حدود جدید مناطق یک و دو بر اساس محوریت خیابان منتظری، علاوه بر آنکه تعادل قابل قبولی در توزیع مراکز درآمدزا دیده شده، در خصوص مجموعه هایی نیز که نیازمند ارائه خدمات مختلف از سوی شهرداری هستند هم شاهد نوعی توازن هستیم که بر همین اساس جابه جایی پرسنل در مناطق مذکور انجام گرفته است.
شهردار نجف آباد افزود: ارزیابی صورت گرفته بر آمار طرح جامع شهری که به تازگی تهیه شده استوار است و طی آن بسیاری از پارامتر ها در الگوی خیابان امام فاقد توازن تشخیص داده شدند که از جمله آنها بایستی به تعداد مراکز کارگاهی،خدماتی و پلاک های زراعی که تاثیر زیادی در آمار ساخت و سازهای غیر قانونی دارند، اشاره کرد.
وی گفت : در پاره ای موارد مانند تعداد مراکز نظامی و انتظامی، فضاهای آموزشی،بهداشتی و درمانی، مراکز فرهنگی،ورزشی و آموزشی و تعداد پارک های موجود هر دو الگو دارای آمار نسبتا متعادلی بودند که همین امر باعث شد تا تقسیم بندی بر اساس محوریت خیابان منتظری مورد تصویب قرار گیرد
منتطری اعلام داشت: تقسیم بندی جدید تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه های جاری شهرداری خواهد داشت که میزان دقیق آن را می توان در ارزیابی صورت گرفته در پا یان سال اعلام کرد.
نجف آباد در 30 کیلو متری غرب اصفهان قرار دارد و اکنون دارای پنج منطقه شهرداری است.
غ.ک/ 7137/ 6022

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مناطق شهرداری نجف آباد کاهش می یابد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات