نگرانی چین از نفوذ داعش و سختگیری بر ساکنان سین کیانگ

به گزارش ایرنا از روزنامه ایلی که از رسانه های رسمی منطقه است، از این پس تمامی کسانی که در برخی از مناطق مرزی و سرحدات سین کیانگ زندگی می کنند باید برای دریافت اسناد مهاجرت و مسافرت تست دی ان ای بدهند.
این گزارش به علت این مسئله اشاره نکرده، آما آورده است که به غیر از آزمایش دی ان ای آنها باید برای گرفتن گذرنامه صدایشان ضبط و انگشت نگاری شوند.
این نشریه می نویسد که قانون و مقررات جدید برای مردم منطقه مرزی قبل از شروع ماه رمضان در این منطقه از روز دوشنبه این هفته به اجرا گذاشته شده است.
دولت محلی اعلام کرده است کسانی که حاضر به تهیه مدارک نباشند و از آزمایش های فوق خودداری ورزند حق دریافت اسناد مسافرتی از جمله گذرنامه ندارند و سفر آنها حتی به دو منطقه هنگ کنگ و ماکائو که متعلق به چین است، عملی نخواهد بود.
این روزنامه نوشته که در زمان حاضر این مقررات برای مردم منطقه مرزی موسوم به ایلی که عمدتا از مسلمان های قزاق هستند ، در نظر گرفته شده است .
این منطقه با قزاقستان هم مرز است وگفته می شود که نزدیک به سه میلیون نفر در این نواحی زندگی می کنند که از اقلیت های قزاق و اویغور و مغول ها هستند.
روزنامه ساوت چاینا از هنگ کنگ در گزارشی آورده است که نگرانی های چین از نفوذ تروریست های داعش در مناطق مرزی سین کیانگ و انجام اقدامات خشونت بار افزایش یافته و برای همین چنین قوانینی به اجرا گذاشته شده است.
دولت چین یک هفته قبل کتاب سفید آزادی های دینی در سین کیانگ را منتشر و در آن تاکید کرد که مساله آزادی های مذهبی طبق قانون مراعات می شود اما دولت همه توان خود را برای مقابله با افراط گرایی و خشونت بکار خواهد گرفت.
سین کیانگ در سال های اخیر شاهد موجی از خشونت ها و اقدامات تروریستی بوده است که عمدتا بر اساس اعلام چین مربوط به عناصر جنبش ترکستان شرقی است که می خواهند این منطقه را از خاک چین جدا کنند.
با این وصف به دلیل نزدیکی این منطقه و هم مرز بودن آن با کشورهای آسیای مرکزی چین بشدت نگران نفوذ تروریست های تکفیری داعش به داخل خاک خود و ورود آنها به سین کیانگ است.
**231**1590

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نگرانی چین از نفوذ داعش و سختگیری بر ساکنان سین کیانگ» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات